bugün

elit olmak, kaymak tabadaka bulunmak adına her yaptıklarını diken üzerindeymiş gibi yapan, hayatın gerçek zevkine hiçbir zaman erişemeyecek olan cins tiplerdir bu insanlar.
bu adamlar pilav üstü kuru yemez mesela. anasını satayım pilav üstü kuru yiyen adama bok muamelesi yaparlar birde.
-ay şekerim bizim şirkette bi bok var pilav üstü kuru yiyor adam
ne lan bu? hayattaki tek kaygınız elit olmak mı? tek derdiniz bu mu kaldı? hiç iett otobüsüne binip te iki dakika otlakçılık yaptınız mı siz yanınızdaki adamdan? adamın size ters ters bakması üzerine bir kaç dakika dışarıyı seyredip tekrar yumuldunuz mu gazeteye? adam inerken gazeteyi size bıraktı mı hiç? nerdeee.
anasını satayım bütün gün ugraş dur en pahalı çanta nerde, ay bu akşamki partide ne giysek, ay hangi kanape modelinden yedirsek konuklara[misafir degil konuk, siksen misafir dedirtemezsin, olur mu ayıp]
bunlar hiçbir zaman eminönü'nde balık-ekmek yememiştir mesela. hep bogazda lokantada balık ekmek yenir mi lan?[yuh bana, bogazdaki lokantada balık-ekmek ne arar dallama]

geçen bir deney yapmak amacıyla 2[yazıyla iki] günlügüne elit oldum. * ulan ne beter, ne boktan birşeymiş bu ya. hiç bana gelip te elit olamamışlıgın dışa vurumu filan demeyin diye yaptım bu deneyi sırf. ama gördüm ki yine boktan yine boktan. uzaktan göründügü gibi aynı. hatta içine girince daha da bok kokuyor. sabah kahvaltı başka yerde, öglen yemek başka yerde, akşam yemek başka yerde, içki merasimi başka yerde. ulan can mı dayanır buna insafsızlar? gerizekalılar?
lan evinde oturup sucuklu yumurtanı agzım kokar diye yiyemedikten sonra elit olsan ne olur olmasan ne olur.
bak ben oldum da ne oldu. hemen eski gariban halk çocugu moduna döndüm. 4 porsiyon pilav üstü kuru yedim. elitlerin yemekleri de boktan. kuş kadar. hanginiz doyuyorsunuz lan onla, yalancı ibişler? hepsi de tıkabasa doymuş numarası yapıyor. ulan elitler siz yok musunuz?