bugün

çoğu kişinin tersine benim uyumamı en kolaylaştıran aletlerden birisi.
0-6 aylık bebeklerin kendini anne karnında sanmasını sağlayan ses. Araştırmalara göre * bu yaş aralığındaki bebekler kendilerini hala anne karnında sandıklarından arabanın rölanti sesi ile süpürge sesini anne karnındayken duydukları dış ses gibi algıladıkları için bu sese karşı bir tepki oluşturmaktadırlar. Bu ses sayesinde sakinleşen ve hatta uykuya dalan bebekler tespit edilmiştir. *
en önemli telefon görüşmelerinde araya giren sestir. kaynağı 100 metre öteden bile belli olur efenim.
bizim kedinin korktuğu tek ses.
kedileri inanılmaz korkutan ses.
uyurken belli belirsiz duyulduğunda hoşa giden sestir. uyurken fön makinesi, elektrik süpürgesi tarzı sesleri seviyorum.
kedimin ölesiye korktuğu ses. adeta kaçacak yer arıyor. o sakin, o masum, o mülayim kedi gidiyor; bambaşka bir kedi geliyor yerine.
kedilerin ses eşiklerinin farklı olmasından kaynaklı diye düşünüyorum. saç kurutma makinesi sesi de aşağı yukarı aynı etkiyi gösteriyor.
küçüklüğümden beri elektrik süpürgesi sesini duyunca bir sakinlik bir uyku modu alır beni. okul çağımdan önceki yaşlarda her yaramazlık yaptığımda annem tarafından; 'otur oraya yaramazlık yapma' şeklindeki söylemi ile elektrik süpürgesinin hortumu üzerime doğru karadelik misali gelirdi hep, sonra uslu çocuk olur uyumaya başlardım.
ne hikmettir ki; o gün bu gündür her elektrik süpürgesi sesi duyduğumda yatağıma girip uyuyasım gelir hernekadar eşek kadar adam olsam da acaba yine mi yaramazlık yaptım diye sorgulamaktan alamam kendimi.
kulağın bir süre sonra alışıp uyku getirten ses. hele arkasından çıkan sıcak hava akımına yakalanınca daha da pis uyutur.
Televizyonda maç izlerken , annenizin ve eşinizin muhakkak kullandığı , hatta kullanmakla yetinmeyip illaki televizyonun önünden geçtiği elektrikli ev aletidir.
dinlemeden uyuyamadığım sestir. bir tek ben mi böyleyim ki acaba?
cinnet geçirtir .
ruh emicidir. hoşunuza gitmeyen biri konuşmaya başladığında tatlı bir tebessümle düğmesine basın ve açın. odayı terk edin.
yetişkin insanın kafasını sker atar ama aynı gürültü bir bebek için ninni den bile güzeldir.. rahatlatır, uyutur, dinlendirir.. bebek uyuyunca siz de dinlenirsiniz tabi..
Vuuuuuuu.
Sabah uyurken veya bir işe odaklanmaya çalışırken bu ses gelince bileklerimi kesip evrendeki yerimizi düşünerek ölesim gelir.
Kaç yaşına geldim hala huzur veriyor.

Amk bağımlılık yapmaz inşallah.
Yıl oldu 2019 hala sessiz süpürge yapan bir marka çıkmadı.
Neden birileri uyurken temizlik yapılamasın ki?
illa gırgır mı kullanalım yani anlamadım ki.
özellike hafta içi gecenin bir yarısı üst komşu tarafından kullanılınca adeta bir işkence aletine dönüşen teknolojik mankine.