bugün

öncelikle yaptığım aramalarda sadece %15'lik ve %23'lük zamlardan bahsedildiğini gördüğümden olayı tam açıklamak için yeni bir başlık açmayı uygun gördüm. efenim tanım şudur: akp hükümetinin elektireğe yaptığı yüksek zam.
elektrik fatularını ödemek evde benim görevim. her zaman ortalama 15 ytl gelirdi. bu ay ise tamı tamına 42 ytl gelmiş. diğer komşulara baktım, 20 kişilik binanın ortalama fatura tutarı 40 ytl. ulan bu ne iştir?
akp hükümeti'nin yaptığı yanlışlardan biridir. savunulacak bir tarafı yoktur.
(bkz: durmak yok yola devam)

(bkz: tayyip ödesin)
ampülleri patlatacak zamdır. bambaşkaymışsın.

(bkz: tayyip bey beni çok rahattlattı)
fotofobik olmaya sebebiyet verecek fuhuş.(ikisi de aynı kökten bir şey olmaz)

> söndürüüüüğğn aaaağğğğğğhhh mına koduklarım...
+ n'oluyo lan buna.
- elleme, son zamlardan sonra yarasa gibi oldu. hah bak yarasa dedim de aklıma geldi, ne diyor şair "erbab ı kemal i çekemez nakıs olanlar/rencide olur dide i huffaş ziyadan"
+ sana n'oluyor, lan n'oluyor lan!! herkes kafayı mı yedi.
- ben de son su zammından sonra böyle oldum. su dedim de bak aklıma ne geldi "su gelir güldür güldür..."
göte giren şemsiye misalidir. john sebastian pederin faturada ki artışı bilgisayara bağlaması demektir.
zaman tasarruf zamanı oldu artık. dolayısıyla ampulleri söndürme vakti geldi.
kacak elektrik kullanan güneydogu halkinin da büyük pay sahibi oldugu bir olgudur. ses cikarmaya bile mecali kalmamis garibim vatandasimin sirtina vurulmus bir semerdir. enerji acigimiz büyümekte, ve bu acigi kapatmak icin enerjiyi bile ithal eder duruma düsmemizin sonucudur. sevgili basbakanimiz kürtler icin "onlar benim kardesim" diye dursun, acaba kardes kardese bu kallesligi yapar mi diye sormuyor degilim kendime. o halde kim kiminle kardes sorunsali ortaya cikiyor.
(bkz: elektrikten vergi alinmasin onerisi)
Bu kaçak elektrikle ilgili ciddi bir algı operasyonu olduğunu düşünüyorum.
Sürekli olarakta basında yok kaçak kullanımdan trafo patladı yok messi gol atmadı yok köyde kaçak elektrik yakalandı haberleri yapılıyor
Bu algı operasyonu ile kaçak elektrik kullanımının doğu ve Güneydoğu bölgelerinde olduğu bu faturaların kabarıklığının sebebinin bu olduğu algısı oluşturuluyor. Ve buda batılıların doğululara karşı nefret beslemesi için bir sebep daha sunuyor
Oysa ben bir yıl Elektrik Dağıtım şirketinde çalıştım.
Şunu net olarak söyleyeyim ki devlet isterse Kaçak elektrik kullanımını rahatlıkla 1 yılda bitirir. Ve yaptığı yatırımı da sonraki yıl sıfırlar. kara geçer !
Yanlız Dostlarım şuna dikkatinizi çekmek isterim ortalama 65 Tl lik faturanın 5 tlsi kayıp-kaçak bedeli olarak faturalara ekleniyor
Türkiyedeki hane sayısı 2014 yılında 22 Milyon'du. Buna iş yerlerini de 8 milyon koyalım etti mi sana 30 Milyon. Devlet baba ortalama herkesten 5 tl alıyor her ay 150.000.000 TL !
Bu 150 milyonluk aylık ranttan kim niye vazgeçsin ?