bugün

bu olayın neticesinde yine hükumet günah keçisi olmuştur. ekşi sözlük yazarlarına yapılan polis baskınını özgürlüğe darbe diye nitelendiren, ileri demokrası var oğluuuum diye kinayeli kinayeli laf eden insanlar yine hükumeti suçlamışlardır. ama ortada takdir edilmesi gereken bir şey var.

özgürlüğe darbe, ileri demokrasi var oğlum diyen insanlara bir soru sormak istiyorum.

-ben sizin özgürlüğünüzün amınıza koysam sonra gelip oy verdiğin hükumet hiçbir şey yapmasa, yaptığı zaman da "olm hükumet mal aq, bunlara oy verenlerin hepsi aptal anasını satayım" desem, ne hissederdin ?

yaa susacaksın işte, çünkü ortada özgürlüğe darbe falan yok, kutsala darbe vurana darbe var bilmem anlatabiliyor muyum.

olayı biraz da farklı bir açıdan ele almak istiyorum.

sevgili yazar arkadaşım, anneler kutsal bir varlıktır değil mi ? bak kutsal kelimesini vurguladım, bu vurguyla beyninde bir sürü çağrışım yaptığıma inanıyorum, gerekli çağrışımları yaptıysan okumaya devam et. yoksa zaten çağrışım yapan yerin beynin olmadığına dair kanaatte bulunabilirim.

neyse. annen kutsal değil mi ? ben senin annene dil uzatsam "sen özgürsün kardeşim öyle diyebilirsin" der misin ? ki bana göre din annemden babamdan daha değerli ve mukaddes bir şeydir. bunu öğretenin de annemle babam olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım.

sonuç olarak, sen ilk başta dediğim şeyleri destekliyorsan eğer "benim kutsalım o, benim kutsalım, ellemeyin onu bühühühü" deme hakkına sahip olamazsın.

senin hoşuna gitmeyen bir şeyi engellemek istiyorsan başkasının hoşuna gitmeyen bir şeyi engellemelisin ki o da aynı fedakarlığı, erdemi senin için de gösterebilsin. sen benim islamımı koru, ben senin buda'nı koruyayım canım arkadaşım.

işte ülkemizde bu kadar ince ve duyarlı insan yok sözlükcüğüm. 400 yıllık meşe odunlarını da kereste yapacaklar.

edit: zorunuza mı gitti hırrım.
bu işlerin klavye arkasından olmadığının bir göstergesidir. af edersiniz ama götleri kalkmıştı çok güzel haraketler bunlar.
birde şu var
" gates - ne sıklıkta güncelleniyor bu sözlük?
ssg - her saniye
gates- wow! kaç kişi çalışıyor?
ssg - 30.000'den fazla.
gates - (öhh!) ne kadar ödüyorsun onlara?
ssg - hiç.
gates - ulan üçüncü dünya ülkelerinde sömürü nereye varmış be höh bee!"

işte tüm mesele bu!
objektif programının canlı yayınında, ayetten elif çıkararak hesaplama yaptığı ispat edilen ömer çelakıl hakkında methiyeler düzen adnan oktar'ın şikayeti sonucu yapılan baskınmış. dinimi savunan adnan oktar'ın, mankenlerin kedi canını yalamaya çalıştığı, en dindarından en dinsizine kadar her sözlük yazarının zihninde çakılıdır. bir ateistin dinime vereceği zarar zaten sayısal değerle sıfırdır. mankenlerin kedi canını yalamaya çalışan adnan oktar'ın, zayıf inançlı cahil insanlar üzerinde su götürmez şekilde etkisi vardır. anlayacağınız, nacizane düşüncem, adnan oktar'ın bir ateist ekşi sözlük yazarından çok daha fazla islama zararı dokunmaktadır. yukarıda oh oldu, göte girdi gibi insafsızca eleştiriler yapan yazarları da sakin olup insanların başına gelen kötü şeylerle orgazm olmamalarını tavsiye edeyim. resmen anıra anıra öfke boşalanlar bile var.
(bkz: adnan oktar)
(bkz: münafık)
(bkz: devamı gelecektir boşuna 3 0 olmadı)
(bkz: ileri demokrasi)
(bkz: islam ın adnan oktar ile anılma takiyesi)
(bkz: ssg ve kanzuk un ibretlik mantık hatası)
tamamen saçmadır. dinle ilgili entryler yüzünden polis basmıştır. yasadışı olsa neyse, bu ülkede inanç özgürlüğü var diye biliyordum ben. sırf inanmıyor diye polisin alıp götürmesi kadar saçma bişey daha yok.

bi sn duştayım derim mutfak penceresinden atlarım arkadaş ssg uyardıydı yıllar önce. *
ekşi sözlük yazarlarının bilgilerinin emniyete verilmesi, yazdıklarından dolayı ifadelerinin alınması, düşünce özgürlüğünün kısıtlanması, bu olanlara bazılarımızın kızması, bazılarının sevinmesi önemli değildir. asıl önemli olan, görmek istemediğimiz ve asla kabullenmeyeceğimiz, gücü elinde bulunduran kişinin kanunlara istediği gibi yön vermesidir.

bundan 10 sene önce insanların namaz kılmak için perdelerini sıkı sıkı kapattığı günlere ses çıkarmayan güruh, bugün bu olaya sesini çıkarmamalıdır. ya da bugün, yazarların kimlik bilgilerinin toplanıp fişlenmesine ''helal olsun, çok azmışlardı'' diyenler de, 10 sene önce olanlara yarın da başına geldiklerin de ses çıkarmamalıdır.

bu ülke de ezelden bu yana, islama ve atatürk' e hakaret suç kapsamındadır. bunun kanunların yaptırımları ise, hükümetlerin tamamen keyfi uygulamasıdır.

ekşi sözlüğün internet sansürüne karşı tutumunun da sadece ''dostlar alışverişte görsün'' den öteye geçmemiştir.
polis devletinde bugüne kadar olmaması olağan olmayan uygulamadır. dine hakaret edenler varsa, polisin değil, savcının ifade alması ve dince kutsal sayılan değerlere hakaret edenler hakkında ceza davası açması gerekir. bu olayı, ergenekon tarzı bir operasyon havasına sokmak işgüzarlıktan öte, muhalif yazarlar üzerinde "sallandıracaksın bir kaçını, bak sonra diğerleri ağızlarını açabilecekler mi ?" anlayışıyla yılgınlık yaratmak amaçlıdır. genel seçimlerden sonra vites değiştirileceğinin işaretleri seçimlerden önce başlamıştı zaten. bu olaydan dolayı kan kaybedecek olan, hakkındaki bilgileri ispiyonlayan ekşi sözlük olacaktır. güvenilirliği büyük darbe almıştır. herhalde baskıya uğramışlardır, ama özgür bir platformu ne pahasına olursa olsun korumaları gerekirdi. bu meyanda, türklüğe hakaret neden serbesttir ? aynı türklük gibi, dine hakaret için soruşturma izni, adalet bakanının iznine neden bağlanmaz ? türklük de çoğu insanımızca kutsal bir değer değil midir ? yine, ateizm de bir inançtır ve sözlükte hakarete maruz kalmaktadır. ateistlerin de, aynı şekilde, inançlarına yönelik hakaretlerden dolayı yasaca korunan şikayet hakları vardır.
Bunlar çok fazla ileri gidiyordu bence. Bir de şöyle bir düşünceleri var bir çoğunun: 'burası nasıl olsa sanal, istediğimi yazarım, kimse bir şey yapamaz'. Ama farkında olmadıkları şey ekşi sözlük'ün bir internet sitesinden çok daha büyük bir şey olması. Devlete para ödeyen bir kurum sonuçta. Sanal da olsa insanların dinlerine saygılı olmaları gerekir. Çok zor hepsinin ifadesini almak ama bir yerlerden başlamaları lazım. Ki sonunda böyle olacağı da belliydi.

Umarım sözlük kapanmaz.
şudur hocam: muhafazakarlar ateistlere ve düşüncelerine küfür ediyor mu hayır peki ateistler muhafazakarlara ve düşüncelerine küfür ediyor mu evet(yağğ adam ne geri kafalı bu kadar aptal birşeye inanılır mı). şimdi böyle bir durumda devletin bazı hakları sahiplenmesi ve koruması lazımdır. onun için küfür etmeyeceksin hakaret etmeyeceksin bu ayıptır senin ayıbını diğer insanlara faşist diyerek örtemessin. haa şu da var mevcut iktidar kitap yasakları getiriyor işte bu faşistliktir.
not1. sözüm bütün ateistlere değildir. küfür eden muhafazakarlar varsa onlarda savcıyla polisle uğraşsın. hak yerini bulsun.
not2. sözlük sahipleri yazarlarına sahip çıksın ki ssg yazara olayı bildirmeden direk bilgi vermiştir.
bono abisine "şiir okudum diye kan aldılar ühüüü" diyerek ağlayanların geliştirdiği ileri derece adalet sistemimizin işleyişe geçtiğini gösterir nitelikteki girişimlerdir.

sonra çağalayan'a dünyanın bilmem kaçıncı büyük adalet sarayı yaptırılır. tabi yapılacak lan. o kadar çok muhalif var ki, ne dava biter, ne mahkumiyet, ne de faili meçhul ölümler.

öldürün de kurtulak lan.
altında "bu sitede yazılan hiç bir şey doğru değildir" ibaresi olan bir sitede yazılanları doğru kabul edip baskın yapmaktır.

iyi de arkadaş adam daha nasıl belirtsin, ne desin.

atatürk e yazılanlar hakkında da bi baskın bekliyorum cicişler sizden.

aa bizim sözlüğün altında bu sitede yazılanlar doğru değildir tarzı bi yazı yok, yan bastık demekki.
aynı mantık çerçevesinde, dine karşı yazılan yazıların sahiplerinin yanı sıra, din lehine olan yazıların sahipleri yazarlara da dava açılmalıdır.

sikerim öyle işi ben. ben allah yok deyince bana dava açılıyorsa, öyleyse sen allah var dediğin vakit sana da dava açılacak. ayrıca ekşi'den bir alıntı;

"bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir".
ekşi sözlüğe böyle bir baskının olması sürpriz olmayacaktır.