bugün

ezginin günlüğü dargın mıyız albümünden, hüsnü arkan'in içini çekerek söylerken sizinde bir güzel iç geçirmenize neden olan dinlenmesi gereken şarkılardan.

eksik bir şey mi var hayatımda
gözlerim neden sık sık dalıyor
gökyüzü bazen ciğerime doluyor

öyle bir şey ki bu, kolay anlatamam
atsan atılmaz, satsan satamam
eksik bir şey mi var, anlayamam
bak çayım sigaram, her şeyim tamam

kalksam duraktan dolmuş gibi
arka koltukta unutulmuş gibi
terliklerimle, gelsem sana
sonunda aşkı bulmuş gibi
en güzel ezginin günlüğü parçalarından biridir.eksik bir şeyin ne olduğunu sorgulatır insana.
(bkz: eksik hayatlar) *
Olması gerektiği halde olmayan.
ezginin günlüğünün bursa çgd perşembe etkinliklerinde söylemediği şarkıdır.. halbuki o albümden söylenecek nadir şarkılardandır..*
varlığın avuçlarında tir tir titreyen sol kanat! bu olmayınca uçamıyor insan! *

''terliklerimle, gelsem sana
sonunda aşkı bulmuş gibi...'' *
nasıl güzel bir şarkı. nasıl zor olsa gerek ''sonunda aşkı bulanlar'' için bunu ifade etmek. bu noktada hüsnü arkan hislerimize tercüman olmuş diyorum. ayrıca öyle bir de vokali vardır ki sanki şarkıyla sevişmektedir. *
^^ terliklerimle gelsem sana
sonunda aski bulmus gibi ^^

ayrılık şarkısı ve papatya gibi etkileyici , kapıyı pencereyi açtırmak , söylemek , ağlamak sonra anlamsız yere gülmek gibi insanı yandan yandan tetikleyici , şarkı diyince çarpılacakmış gibi korkutucu harika bir şey. *
ezginin günlüğü'nün çeyrek isimli 25. yıl özel tribute albümünde grup gündoğarken tarafından yorumlanmıştır.
her daim dağıtan şarkı...
nickini çok beğendiğim dördüncü nesil bir yazar. *
kullanıcı adına aşık olduğum yazar. (benim niye aklıma gelmedi ya)
ezginin günlüğü'nün dargın mıyız adlı albümünden, son yıllarda yapılmış en leziz ezginin günlüğü parçası. en çarpıcı tümcesi ise şarkının, terliklerimle gelsem sana, kısmıdır.
aşkı bulur bulmaz ona gitmenin, yollara dökülmenin, koşulları sorgulamamanın daha iyi anlatılabileceği bir başka tümce daha kullanılamaz kanımca.

ayrıca meraklısı için yazayım da tam olsun.

gözlerim neden sık sık dalıyor
gökyüzü bazen ciğerime doluyor

öyle bir şey ki bu, kolay anlatamam
atsan atılmaz, satsan satamam
eksik bir şey mi var, anlayamam
bak çayım sigaram, her şeyim tamam

kalksam duraktan dolmuş gibi
arka koltukta unutulmuş gibi
terliklerimle, gelsem sana
sonunda aşkı bulmuş gibi
son günlerde en çok dinlediğim, ruh halimi tanımlayan parçadır.en çokta arka koltukta unutulmuş gibi kısmı...
kullanıcı adı bugün gözüme takılan,bayrak asılması konusunda irdeleyeci yorumunu beğendiğim bir yazar,benim yeni olduğumu farkına varan.
eksik birşey bir şarkıymış yazarımızdan öğrendiğim akşama dinleyeceğim
hani hep eksikliğini hissetiğimiz birşeyler vardır. ne olduğu bilinmez beklenilir ama eksikliktir.ve buna başka türlü bir şey benim istediğim dediğimiz.
ve bana yeni türkü'nün başka türlü birşey benim istediğim şarkısını hatırlatan bir yazar ve şarkı.
günden güne yokluğu hissedilen için sıklıkla dinlenilecek olan şarkıdır.
(bkz: sen)
(bkz: ben)
500. entry'sini girecek başlığa karar veremeyip sonunda kendisine girmiş yazar.
mazur görün efendim.
En dipteyken etrafınızdaki duvarları kırar ve hayatı yaşamaya değer kılar...

Zorlayın hafızanızı ve çetelesini çıkarın akıp giden zamanların. ilişkileri, dostlukları, hataları, hayal kırıklıklarını, yaraları, saplantıları, özenilenleri, özenenleri... her şeyi dökün ortaya. Gizli saklı hiçbir şey kalmasın. Eksileri artıları toplayın, çıkarın birbirinden ya da, her neyse... Dengede mi? ya da artılar fazla mı çıktı? yüzünüzde bir gülümseme belirdi mi bu sonuçlara ilişkin? kendinizi şanslı hissettiniz mi ve acıyarak baktınız mı diğer insanlara?
cevabınız evet ise, eksik bir şey var hayatınızda.

kardeşim.
"eksik bir şey mi var hayatımda
gözlerim neden sık sık dalıyor?"

diye şarkıyı çığırıken.. var ah ulan var diye pöykürülesi şarkıdır.

eksik bir şey'i unuttuk iyi mi? sevilesi biridir. *
gökyüzü bazen ciğerine dolan herkesin ciğerinde ya da oralarda bir yerlerde derinden hissedeceği 'sonsuz' şarkı.
yemeğe oturulurken soru şeklinde kullanılırlığı da mevcuttur.
beni benden alıp başa bişey yapan şarkı. o f ulen diyorum başka bişey demiyorum. terlikleriyle koşturup gelcek olan biri için yedek ayakkabılar mevcuttur o yüzden endişeniz olmasın.
hüngür hüngür ağlamak isteyipte ağlayamamak en büyük eksiklik.