bugün

Belli ki dürüst efendi bir adam...

Aile fotoğrafına baktım...

Sözde bazı arkadaşlar diyor ki birbirinden farkları yok tayyip ile...

Ulan hiç bilemiyorsan iki aile fotoğrafını yan yana koy...
rteye oy vermek için bir nedendir.
ilk turda cumhurbaşkanı olma ihtimali mevcut. ikinci tura kalırsa şansı düşüyor.

tahminim:

ilk tur:
tayyip: yüzde 45-50
ekmel: yüzde 45-50
selo: yüze 5-8

ikinci tur:
tayyip: yüzde 50-55
ekmel: yüzde 45-50
"ekmek için ekmeleddin lavaş için mansur yavaş" sloganı hoşuna gidiyormuş..

ilk gördüğümde şaka zannettim.. böyle komedi slogan olamaz.. pr çalışmalarını kim yapıyorsa kesin akpli olmalı.
tam sıkıcı büyükbaba tipi var. askılı pantül ve beyaz zemine mavi çizgili gömlek giyip sıkıcı bir şekilde gaste okuyan , ankara büyükbabası gibi. bence en ekstrem aktivitesi emekliliğinde bahçedeki dalları budamak olan bir büyükbaba olarak hayatını idame ettirsin. siyaset tatsız bir olay.

ayrıca ekmeleddin diye bebek olmaz. nasıl büyümüş onu da anlamıyorum. direkt 67 yaşından mı başladı acaba.
kendisine oy vereceğini beyan eden bir ünlünün henüz olmaması enteresandır ancak iyiye işarettir. türkiye'de hiçbir zaman elitlerin desteklediği kişiler seçim kazanamamıştır. bu seçimde elitler tayip erdoğan ve selahattin demirtaş üzerine yoğunlaşmaktadır, bu bile ekmeleddin ihsanoğlu'nun gerçekten halkı bütünleştirecek bir çatı aday olduğunu gösteriyor.
filistin konusunda kendini bilmez tayipçiler tarafından eleştirilmektedir, hem de utanmadan hem de şunu bile bile göre göre http://www.ixirhaber.com/...ilistin-odulu-h41856.html
iyi bir insandır. iyi de bir adaydır ancak kampanyası yetersiz ve "eski". Yoksa bilgili, kültürlü, nazik, dis politikada simdikilerden iyi ama bunları seçmene anlatabilecek mi göreceğiz.
seçildiği takdirde pasif bir dış politika izleyeceğine inandığım, çoğu kişinin alternatifi olmadığı için cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy atacağı insandır.
düne kadar hiç tanınmayan bugün ise yere göğe sığdırılamayan cumhurbaşkanı adayı. ne çabuk tanıdık ta artılarını sayar olduk 2 haftada. açıkçası ölümüne savunanları anlayamıyorum.

islam teşkilatı birliği başkanlığı yapmış bir insanın hitabeti etkilidir diye düşünmüştüm, tayyip erdoğanla iyi çarpışırlar sanmıştım yanılmışım.

erdoğan öyle gözüküyor ki meydanlarda yine kendine çiğneyecek bir sakız buldu. bide türkçe olimpiyatlarının yurt dışında yapılması ile ilgili konuştu tamda erdoğanın istediğini yaptı. al sana paralel bir aday daha.

bide ekmek için ekmeleddin nedir yahu biraz daha güzel bir slogan bulamadınız mı?
Bir çok gerçeği gün yüzüne çıkaran Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adayı.

Gerçekleri şahsı değil şahsının CB makamına aday olması ortaya çıkartmıştır.

1- Vizontele Tuuba filminde tarık akanın müdürlük ettiği kütüphanede aşırı sağ ve aşırı sol görüşlü gruplar kendi aralarında konuşurlar. iki tarafta ortak bir karara varmıştır. Bu kararın uygulanması için omuz omuza mücadele edeceklerdir. Oda sigara yasağının kalkması. Yani anca pis işlerde ortak akıla varabilen iki görüş bu şahsın üstünen ortak bir pis iş çevirebilmek için bir araya gelmişlerdir. Buda CHP ve MHP nin aslında nasıl birer parti olduğunu ortaya çıkartmıştır.

2- CHP ve MHP nin pisliklerini geçtim bu partilere yıllarca oy vermiş sonrada çıkıp AKP seçmenine koyun, makarna için kendilerini satıyorlar diyenler şimdi yine sırf partisi istiyor diye karşıt görüşteki eleman ile aynı martiye MAL gibi oy verecekler. Yetmezmiş gibi bunu EKMEK için yapacaklar. Not: Tabiki bunu ekmek için değil tayyibi siyasi arenadan silmek için bla bla bla yapıyorsunuz. Bende zaten her seçim sonrası 3 tır makarna yardımı alıyordum.

3- Yıllarca AKP seçmenine şakirt - fetocu vb yakıştırmalar yapan elemanlar bugün gidip şakirtin kıralına fetoşun adayına oy verecekler.

4- Tüm gerçekler kabak gibi ortadayken ve tüm söylemleri dindar insanlar üzerine kin kusuyorken "islam bilmemne derneği genel sekreteri" bu iğrenç heriflerin gözünde birden kusursuz bir cumhurbaşkanı adayı oluverdi. Laiklik bunun neresinde ? Bir din adına faliyetlerde bulunan kurumun genel sekreterliğini yapmış adam nasıl devletin başına geçer.

ve daha birsürü şey....
Tarihin tozlu sayfalarina karisip gidecek, bu ulkeye yakismayan cb adayi nuhluk.
bor çok gorçoğo gon yozono çokoron..

ekmel hoca tarafsız bir cumhurbaşkanı adayıdır.

devletle milleti düşman göstermeyen bir adaydır. ben milletten tarafım deyip milletin gözünde devleti düşman hale getirmez.

mhp-akp başörtüsünde ittifak yaptı sorun yok.
bdp-akp pkk konusunda ittifak yaptı sorun yok.
chp-akp çözüm sürecinde ittifak yaptı yine sorun yok.

mhp ile chp ittifak yaptı, haydaa bunlar şöyle bunlar böyle.

rte meydanlarda bağırıyor chp, mhp, bdp halkın karşısına nasıl çıkacakmış. istiyor ki seçimlere de tek girsin. en ufak muhalif ses olmasın. 17 aralıktan bile yüzü utanmayanlar başkalarına utanamkatan bahsediyor.

bir tarafta türk bayraklarıyla halkı ziyaret eden ekmel hoca diğer tarafta bunlar bunlar diye konuşan, akp bayraklarıyla miting yapan ama nasıl olacaksa 76 milyonun cbsi olacağım diyen rte.

bak kardeşim 8 seçim değil 18 seçim de kazansan, %49 değil %99 da alsanız, sandıktan RTE'ye tek başıma ben de oy vermemiş kalsam yine de bu sizin hırsızlığınızı, vatanı peşkeş çekmenizi, dini kullanmanızı, üçkağıtçılıklarınızı aklamayacak.
halkın bilgili, kültürlü insanı değil, kendisine yapmadığını bırakmayana oy verdiği bir ülkede cumhurbaşkanlığı gibi bir makama aday olmuş bir dost
chp ile mhp nin şakası.
Sözlükteki anal seven akpkklarin yazdiklarinin bir kismini okursaniz demeye calistiklarinin ozeti sudur "rteye oy verecegim o daha fena sigiyor" dur.

Hicbir millet yoktur ki kendi icinde bizim ki kadar hain yetistirsin.

ismet inonu.

Zalimi destekleyenler onun isledigi gunahlardan payini alacaktir.
oy verilmesi gereken adaydır. lan tepki olsun diye oy vermeyeceğim diyenler neye hizmet edeceklerinin farkında mı acaba? oy verin, ortamlarda boş kullandım yeaa dersiniz yine.
adam baktıki reco namaz niyazla oylarh götürüyo hemen kendileride aynı taktiği kullanmaya başladı.aq yavşağı.
beyinsiz muhalefetin ''tayyip olacağına bu olsun'' mantığıyla gösterdiği adaydır.bu seçim ona güzel bir hatıra olacaktır,fakat ekmeleddin'e oy vererek dansözlükte çığır açan kemalistler,bu utançla nasıl yaşayacaklarını düşünsünler.
suudi arabistanın adayıdır.
katarın adayı (bkz: rte)
bu iki zat arasında sıkışanlar için üçüncü bir yol var
(bkz: selahattin demirtaş)
Ekmeleddin ihsanoğlu, Erdoğan ve Demirtaş'ın seçim için bağış topladıkları banka hesaplarına 1000'er lira bağış yatırmış... 10 milyon euro rüşveti beğenmeyen RTE, 1000 tl beğenir mi hiç, kabul etmeyip parayı iade etmiş. Demirtaş ise; RTE'de çok var, onun payinida keşke bana verseydiniz demiş..
Yani anlayacağınız; Ekmek için Ekmeleddin'den sonra;Bağış için Ekmeleddin. *
Amerikanın Abdullah Gül aracılığıyla Devlet Bahçeliye söylediği,onunda Kemal Kılıçdaroğlu'na kendi adayıymış gibi göstermesini istediği zat. Tayyipten bir farkı yoktur. Babası cumhuriyet ve devrimlerine karşı çıkan Mustafa Sabri'nin arkadaşıdır. Bu yüzden Mısır'a kaçmışlardır. Anlam veremediğim nokta şudur: Alevi olan Kılıçdaroğlu dinci bir adamı niye aday gösteriyor? Amerika istedi diye kendini de mi satacaksın. Muhafazakar kesimden oy alacağım diye iyice suyunu çıkardı. Herşeyden önce bu kendi değerlerine saygısızlıktır. Cumhurbaşkanı cumhuriyete ve Atatürk'e sahip çıkmalıdır. Maalesef kim seçilirse seçilsin sonu iyi olmayacak. Adaylardan ikisi dinci diğeri Kürtçü. Allah sonumuzu hayır etsin.
daha doğru dürüst konuşamayan çatı aday ekmel bey'dir. yolu açık olsun.
bir umut diyerek oy atacağımız fakat yine avucumuzu yalayacağımız cumhurbaşkanı adayı.
Bir muhtereme göre "siyasete bulaşmamış" er kişisidir.