bugün

Sonun azap ile bitmesini sağlar.

işte bu şiiler. Vahabiler. Vs. Yaşar Nuri Öztürk gibi adamlar. Mustafa islamoğlu gibi kişiler. Bunların görüşleri ehli sünnet dışı. Bunlara inanan insanların olmasıda garip.

Felaketin kendisidir.

Edit : ehli Sünnetle tarikatın alakası yoktur. Bilip bilmeden konuşmak ne büyük cahilliktir.
Kendini ehli sunnet ilan edenler de dunyanin amina koydu.

Her turlu, her yerde ben zarardayim amk. o zaman.
Ülkemizde böyle inslar vardır tabiki mesela izmirliler, kemalistler yanacaksınızzz.
herhangi bir cemaate mensup ve cemaat büyüklerine efendim diyorsanız, ehli sünnet dışısınızdır.

yanık merhemi alıp gidin öteye.
nurcular, fetöcüler gibi ehl'i sünnet içinde olmak kadar makbul bir tutum değildir yobazların gözünde.
kime göre ehlisünnet neye göre ehlisünnet dedirtir. Şiiler de kendini sünnet ehli görür, vahhabiler de kendini sünnet ehli görür.
amerikanın köpeği olmamaktır. Sözde değil özde israil düşmanı olmaktır. Ülkene abd üssü kurdurmamaktır. Peygamber'in cenazesini yerde bırakıp hilafet peşinde koşan ebubekir'i sevmemektir. Peygamber'e sayıklıyor deyip, vasiyet dahi yazmasına izin vermeyen ömer'i sevmemektir. Islamda ırkçılık olmamasına rağmen tüm ailesini vali yapan osman'ı sevmemektir. Ne bok olduğu herkesçe bilenen muaviye'yi sevmemektir. Aşura gününü tatlı yapıp insanlara dağıtarak bayram gibi kutlama yapmamaktır. Kuran ve ehlibeyt çizgisinde giderek gerçek sunneti devam ettirmektir. Yezid gibi islamın kökünü kazımaya çalışan bir melun'a tereddütsüz lanet okuyabilmektir. Şii sünni vahdetini desteklemektir.
kıt akıllıların anlaması için şuraya ufak bir not düşeyim:

kendisini ehl-i sünnet ilan/zann edenlerle gerçekten ehl-i sünnet'ten olanlar habil ile kabil kadar zıttır.
gerçekten ehl-i sünnet olanlar din'i din ekolünün kendisi ile anlamaya ve yaşamaya çalışan kişilerdir. bu sebepten onlar yaptıklarında; ettiklerinde , kendilerine sorulan sorularda ayet-hadis-icma- kıyas ve amel-itikat çerçevelerinde hareket ederler.

bazı angavutların iddia ettikleri gibi gidip birilerini islam adına öldürmeyi asla düşünmezler zira onlar islama hizmet metodlarının devirle beraber değiştiğinin bilincinde olan kimselerdir.

herşeyden önemlisi bu adamlar "hâl'inin (tutum ve davranışlarının) göstermediği şeyi kâl'inle (söylediklerinle) tebliğ edemezsin" derler. bir tanesinden şöyle birşey duymuştum:

"eğer Müslüman olduğunu düşünen kimse, bir başkasının cehenneme gideceğini bile bile (küfür hali üzre ölemke) o kimseyi öldürmeyi düşünebiliyorsa o kimse olsa olsa iblise kardeş olur, çünkü insanları cehenneme sokma isteği iblisin gayesidir"

-ki bu arada adam bildiğiniz sizin benim gibi birisi ama günaha gel desen suratına tükürürüm ama sana da 'ben camiye gidiyorum sen de gel' diyecek bir tip de değilim' diyen birisi, öyle sarıklı; cübbeli birini hayal etmeyin...