bugün

bu konuda ne düşündüğunuzu ogrenmek istedim ey ahali, bir zamanlar sadece uyy usaaum dan ibaret karadeniz siveli filmler cekildi bir ara gelmişam gitmişam diyerek doğu siveli filmler cekildi su 3 yildan beridir de bol bol ege siveli filmler cekiliyor ve galiba sonu gelmicek. bu konuda ne dusunuyorsunuz?
aceydim gollarımı harika bir sekilde özetler.
deli gibi gıcık olduğum hadise arkadaş böyle saçma bir şey olamaz yahu. nasıl iğrenç nasıl eğreti duruyor nefret ediyorum resmen. egenin samimi insan imajını veriyorlar akılları sıra ama egelileri kendilerinden tiksindiriyorlar habersiz.
bölgesel prime-time hedeflenerek yapılan iş. ancak, içten ve gerçekçi yapıldığı söylenemez. "ağkıdeş" demekle olmuyor işte.
Ozellikle star in dizilerinde kullanilir.her sene ayni dizi isimleri degidiyor sadece.
Kendi şivemden iğrendim amk. Hep komedi filmlerinde asılsız yapımlarda kullanılıyor. Biri çıkıpta demirci mehmet efe yada yörük ali efe gibi tarihi şahsiyetlerin hayattlarını işleyecek bir filmde kullanmıyor, enteresan.
ege şiveli filmler degil, ege şivesi taklidi yapan şivelerle filmler diziler cekiliyor. bir egeli olarak ne diyor bunlar diye bakiyorum resmen.
Filmlerde kullanılması bir derece. Hatta şiveye iyi hazırlanılırsa gayet güzelde olur. Ama her dönem dizilerde kullanılıyor, çok yapay ve eğreti duruyor. Gelem mi gidem miyle yürümez o işler.
hoşlanmıyorum.dizilerde şive çabaları çok zorlama oluyor.hele günümüzde ki ege sivesi sevdasi özetle tirmaliyor. ( şahsi fikrim )