bugün

ecdadının konuştuğu dil öğrenilmesi zor ve pek kullanışlı değildi bu nedenle çokda meraklı değilim osmanlıcaya..
köksüz olduğu için ileriyi göremeyen nesildir.
ARAP KOPEKLERIDIR.
oğuzları, hatta daha eskiye gidersek göktürkçe'yi, hunca'yı da öğrenmesi gereken nesildir. genellemenin bir yerine koymaktır.
ecdadının osmanlıca konuşmadığını bilen nesildir. illa ecdadın konuştuğu dili öğrenmek isteyenlere eski anadolu türkçesi öğrenmelerini tavsiye ederim.
Ecdadının konuştuğu dili değil de fars etkili arap alfabesini bilmeyen toruna yapılan sitem. Sebebi de arap alfabesi ile islam bağıntısı. Bu kadar basit bir durum yani. Yoksa ecdad filan olayı değil durum. Osmanlı, selçuklu yüzünden de göktürk alfabesi bilmiyoruz göktürkler ecdad değil mi ? Haaa ama onlar müslüman değil. Işimize gelmiyor bizim. Göktürkler üzerinden Atatürk düşmanlığı yapamıyoruz değil mi ? Bu kadar boş beleş muhabbetler yerine gidin öğrenin artık her yerde kursu var bunun. Öğrenin de görün ne kadar cins bir şey olduğunu. Latin alfabesi mis gibi. Keşke göktürk alfabesi olsaydı ama latin alfabesi gerçekten çok daha kullanışlı buna emin olabilirsiniz. Osmanlı türkçesi dersi gördüm bir sene iyi biliyorum yani. Ünlüler ince kalın harfler birbirine giriyor. Misal bir kef harfi ince k, g ve bir de nazal n oluyor.
Ecdad dan bahsedip farsça arapça ve türkçenin karışımı bir dilden bahseden aptal beyan. Ecdad Osmanlıdan ibaret değildir zira.
ecdadı türkçeyi çok biliyordu da biz konuşmadık. türk devletleri diye geçen devletler bile türkçeyi sınırlı kullanmıştır. bu yüzden türkçe geri kalmış bir dildir.
ecdadı da türkçe konuştuğuna göre gayet de iyi bilmektedir.
sen neyin peşindesin la.
osmanlıca gibi saçma sapan dili bilmeyen modern nesil.
olum ben osmanlıca ve orhuncaya ek olarak kiril alfabesi bile biliyorum ama hiç özel falan hissetmiyorum. yanlışınız olmasın bak?