bugün

(bkz: Ebu cehil in nesine vuruldun sorunsalı)
Ulan hıyar ağası sadece atatürk icin değil her insan icin geçerli bi durum bu. Kendine başka malzeme bul.
bir insanın saygıyı hak etmesi için onun kendi açısından iyi veya kötü olmak zorunda olduğunu iddia eden gerizekalı beyanı. Memleket bu salaklar yüzünden ilerlemiyor zaten. Herkes kendi sevmediğine saygı duymazsa oluşabilecek kaosu bezelye tanesi kadar beyni kavrayamaz. Ki Mustafa Kemal Atatürk, bulunduğu mevki ve makam itibariyle saygı duyulması gereken bir liderdir.

Tayyip erdoğanı hiç sevmem, ama şimdi odamdan içeri girse kalkıp elini sıkarım hoşgeldiniz derim. Çünkü her şeyden önce insan olarak bu saygıyı hak eder. Türk milletinin temsilcisi ve iradesiyle seçtiği biridir. Mevzu bu kadar basit, siyah ve beyaz kadar ayırt edilebilecek durumdayken hala atatürk'e bir şeyler söyleme maksadıyla kasıtlı açılan bu tür başlıklar gerçekten mide bulandırıcıdır.

Sike sike saygı duyacaksın, he duymuyorsan delikanlı ol çık meydana bağır. iyice bir kemiklerini kırdıktan sonra ileri geri konuşulmaması gerektiğini öğrenirsin.
Mustafa kemal den neden bu kadar korktuklarını anlamıyorum. bu ne büyük bir korku ki her başlıkta ayrı bir hakaret ve küfür var. artık yılın her günü her saati onu düşünüp kin beslediklerine kanaat getirdim. bu da Mustafa kemali ayrıca yüceltiyor. tayyip benim adamım değildir. şirketimde en basit mevkide bile iş vereceğim adam değil. fakat bu adamı düşünmek ve ona kin beslemek enerjimi gereksiz tüketmek anlamına geliyor. konuşmalarını dinlemiyor, hakkında yazılanları okumuyorum. zaten tüm konuşmaları ve hakkında yazılanlar standart. on sene takip etmeyin değişen pek bişey olmayacaktır. hep mağdur hep mağdur.
kutsal kitabında, inanmayanlara edilen küfürleri kitaptan temizleyerek başla kardeş saygı duymaya.
Tamam birader sen Ebu cehil'e saygı duy, ben gazi Mustafa Kemal'e saygı duyarım.