bugün

acı gerçektir.
evet acı gerçek. dış politikada kimse bizi takmıyor. nereden mi biliyorum? açın bbc el cezire(tamam yanlış yazdım) cnn bakın bi. ne göreceksiniz biliyormusunuz? koca bir hiç! tamam ama kızdığım şey şu:

başbakan şu ara arap ülkelerini, geziyor gazetecilerimz onla oradaki yetkililerle konuşuyorlar hepsi türkiyeyi rejimi övüyorlar abimizsiniz diyorlar sonra bizim kanallar bunu yayınlıyor sonra biz mutlu oluyoruz. ama gerçeği ben diyim o adamlar nezaketen diyor aslında yok öyle bişey bizi hala abdnin köpeği görüyorlarki sapına kadar doğru. abdnin kapalı kapılar ardında dediği tek bir şeye karşı çıktımı hükümet? hayır.

peki niye bunu yazdım: çünkü bize bilinçli yalan konuşuluyor. bide az önce başbakana hollandalının biri maymun demiş. haklı çünkü kimsenin onu siklediği yok nezaketen ağırlıyorlar ama yinede konuşuyor millet buna bıyık altından gülüyo. söyleyin buna şebeklik denmezde ne denir?
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı chp liler)
Türk dış politikası hiç bir zaman bu kadar başarılı bir dönem geçirmemiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca imajı yerlerde olan Türk dış politikası, Ak parti döneminde adete şaha kalkmıştır. Gözlerini kapayan kendisine karanlık eder. Lütfen uyanın, uyanmakla kalmayın etrafınıza şöyle bir göz atın. Yurtdışındaki eşlerinize dostlarınıza sorun soruşturun Türkiyenin durumunu. içerden değil, dışardan bakın kendinize. Daha objektif olmanıza yardımcı olacaktır. (Not: Çaylak olduğum için bu etryi görmüyor olabilirsiniz. Ama bu entry beni çaylaklıktan kurtarabilir, imajıma olumlu katkı yapabilir.)
yabancı gazetelerde, internet sitelerinde haber olmak siklenmek değil dikkat çekmektir sadece.

örnek1:tarih 31 mayıs 2010 9 tane vatandaşımız israil askerleri tarafından şehit edildi hükümetimizin yapabildiği tek şey kınamak, özür dilemelerini istemek.aynı şeyi iki askeri için filistini yerle bir eden israillilere yapsaydık ne olurdu merak ediyorum.

örnek2:sadece müslüman toplumlarla işbirliği yapmak batılı devletlerin antipatisini kazandıracaktır.ikinci dünya savaşında düşman olan araplarla"müslüman kardeşliği" haritadan yerini bulamayacıgımız somaliye yardım.mısırla kurulan kardeşlik köprüleri ve israil düşmanlıgı siklenmemizi değil sadece dünyanın nefretini kazanmamızı sağlayacaktır.saygılar.