bugün

bir de iyi oynayamazsan tam rezilliktir. yok öyle oynanmaz yok böle oynanır ve gülmeler kahkahalar vs yerin dibine sokar seni. bir daha düğüne gelirsem iki olsun diyerek olay yerinden koşar adımlarla uzaklaşılır ya da en kuytu yere geçilir az önce yaşananlar unutulsun diye.
alıştıktan sonra sıra sendendir. diğerlerini ortaya çıkarmak için sana uygulanları sen yaparsın. gel amcaoğlu utanma vs ulan öyle mi oynanır senin oynayacağın oyunu bilmem ne diyerek kahkaha sırası sana geçmiştir.
kesinlikle histeri krizine sebep olabilecek olay.
gencin hunharca çemkirmesiyle ya da pistte anlamsızca salınıp alkış tutmasıyla son bulur.
Gereksiz akrabaların her düğünde göstermiş olduğu bir aktivitedir. Ha birde şu var sen oynamazsan bizde senin düğününde oynamayız... Biz orda " ama ya şey oynayamıyorum ki ben aslınd..." derken ki masumiyetimiz hiç bir yerde yok dostlar.
Hele ki küçükken düğünlerden nefret edip masanın altına saklanan bir genç için katlanılması güç bir durumdur.
Gereksiz akrabalar yine gereksizlikler peşindedir. Başka açıklaması yok.
her yaşa hitap eden zorlamadır. şimdi bakın hadi gence sataşmayı anlıyorum. o nefret dolu bakışlarını daha da nefrete çevireceğinin farkında olmadan o genci piste davet ediyorsun tamam. maksadımız burada sinir etmek veya onunla taşşak geçerek gecelik eğlence çıkartmak. bunun çoluğu çocuğu olan versiyonu da var ? adam evde otorite sağlayacağım diye saç beyazlatmış, iki kelime edersem bütün otorite sarsılır diye susmayı tercih ediyor. sen kalkmış adama hadi gel oynayalım diyorsun birde üstüne ısrar ediyorsun. adamın oynamasından ne gibi bir pay çıkartabilirsin. neresi seni eğlendirecek ?
Kişinin oynamayı bilmediğini bilirler. Yoksa döktüren birine böyle boş anını yakalayıp ısrar böyle arkadan piste itme gibi atraksiyonlar yapacaklarını sanmıyorum. Kişinin tek umudu la beni kimse girmemiştir olur ama düğünden sonra ne kadar yeteneksiz oldugunuz yüzünuze carpilir. Standardı ne aga bu işin napinca sizi tatmin etmiş oluyoruz hasta misiniz nesiniz ya oynayana laf etmeyin ya da ısrar etmeyin oynayın diye.
aslında öyle bir insan yoktur. herşey 2 tek atmaya bakar kim daha önce atarsa sonraki başlıktaki insanı belirtir.