bugün

- dünyanın sırrını çözdüm bünyamin abi.
+ hadi ya! neymiş o sır? para getiren bir şey mi?
- abi taşş.. geçme işte. dünyanın sırrı hepimizde ayrı ayrı kodlanmış durumda zaten.
+ ne kodu olum. kim kodu sana?
- abi sen hala taşş.. geç. kardeşin aştı artık. bundan sonra okeye başka dördüncü bulun. ben bisikleti satıp dağ başına çıkacam.
+ dağda n'apcen lan?
- kendimi arıyacağım. ruhumun derinliklerinin şifresini daha da çözeceğim.
+ herkeste var mı o şifre? ben de çözeyim bari.
- var tabi. sende de var. misal gözlerini kapat şimdi.
+ kapadım.
- kendini ormanda farzet. kuş cıvıltılarını duy.
+ ne kuşu olum.
- abi ver kendini. duy kuş seslerini.
+ hah! duydum amk. bıcır bıcır ediyor şerefsizler.
- severek dinle abi. küfretme lokma kadar hayvancıkalara.
+ iyi sevdim tamam. lan burada uçan çiçekler de var amk. rengarenkler. hatta desenli olanları bile var.
- abi onlar çiçek değil, iyi bak.
+ hastr!.. lan bunlar kelebek. sen nereden bildin?
- benim derinliklerimde benzer şeyler var.
+ amk biri işiyor lan. sende de var mı bu ses. duyuyor musun böyle şeyler.
- var. duyuyorum. ama o işeme sesi değil bünyamin abi.
+ tabi lan, pınar bu. ya da çağlayan. uzaklardan kaval sesi de geliyor. bir çoban var ormanın dışında. koyunlarını otlatıyor kırda. minik minik kuzular var. sevinçle zıplıyorlar. dansın en doğal halini yapıyorlar.
- ha gayret bünyamin abi çözecen sırrı.
+ şimdi uçuyorum. ormanın üstündeyim. bulutlara kadar yükseldim. astral seyehat yapıyorum amk. pardon gene kullandım o çirkin kelimeyi.
- gayret büyamin abi, zorlama kendini. içindeki huzur o kötü kelimeleri kullanmaktan vazgeçirecek seni.
+ tamam yeğenim. ben astral seyehatima bakayım. şimdi bulutların da üstündeyim. altımda pamuk tarlaları var. tatlı bir sıcaklık kaplıyor içimi. bir yerlerde türkü sesleri geliyor. evet, evet. işte orada... görüyorum.
- neyi görüyorsun bünyamin abi.
+ türkü söyleyen köy kadınlarını. bir yandan bazlama açıyorlar. bir yandan da sevinçle türkü söylüyorlar. genç kızlar da ayran çalkalıyor.
- büynamin abi sen kıvırdın bu işi be. işte dünyanın sırrı da bu.
+ tabi bu koçum. dünya aslında bizim içimizde. gerçek bizle. onu hiç uzaklarda aramayalım.
- aynen abi.
+ huzur da içimizde.
- aynen abi.
+ o halde huzur eşittir gerçek diyelim mi?
- evet abi. tebrikler. çabuk kaptın bu işi. işte dünyanın sırrı da bu.
+ evet. budur. sır içimde. dünyanın sırrı içimde.
- bünyamin abi büyük adamsın. abi hemen kaptın.
ilk defa esrar içmiş bir apaçinin içsel hezeyanlarının dışavurumu olsa gerek bu.* ne adamlar var mk, akşam akşam güldürdü beni... link ilk entry'de mevcut.