bugün

Islam medeniyetinin en yüksek temsilcisi sayılabilecek Osmanlı'da dahi orduda sıklıkla rastlanılan durum.

Şöyle ki yeniçerilerin çoğu kollarına, omuzlarına, göğüslerine veya sırtlarına (vücudun belden yukarı bir kısmına) bağlı bulundukları ortanın(birliğin) sembolünü işlerlerdi.

Bu semboller artistik veya kültürel bir anlam taşımaktan öte savaş meydanında ölen askerlerin hangi birliğe ait olduğunu dolayısıyla kimlik tespitinin sağlanmasını kolaylaştıran işaretlerdi.
birkaç hafta sonra yaptırmayı düşündüğüm şey. eğer yapanlar ya da yaptıranlar varsa lütfen bana ulaşabilir mi sormam gereken bazı şeyler var.
asla yaptırmam sanarken şimdiden iki tane güzel dövmelik yerimi buldum. bi de yaptırdıktan sonra tüm vücudumu kaplamaktan korkuyorum.
dövme yaptırmamak kadar olağan bşr eylemdir.
kalıcı olarak yaptırıldığında, silinmesi çok acı verici olan aksesuar.

evet aksesuar, vücutta önceden bulmayan bir eklenti keza kendisi.

ama geçici dövmeyi tercih ediniz, canınız sıkılacak elbet, insan sürekli aynı şey ile mutlu olamıyor.

hele ki sevgilinizin adını vs. kazıtırsanız bedeninize, ayrılık sonrası ne yapacağınızı düşününce kalıcı dövme pek mantıklı olmuyor.

dinen de sakıncalı bulan var, abdest olmuyor diyorlar.
cesaret isteyen bir iştir.
Paraniz varsa ardi arkası kesilmeyebilir. Daha yaptırmaya karar verir vermez 10 yere cikti yaptiracagim yerler. Ama tek yere yaptiricam. Sonrasinda sildirmek var bir de.
wowowowoowow haram.
Wiz Khalifa'nın idol olabileceği konudur.
mayıs ya da haziran gibi gerçekleştirmeyi düşündüğüm.
Seve seve dövebilirim isteyeni durumu.
Bence pişman olunacak bir eylemdir, dinen sakıncalıdır.
yaşlanınca çirkin durur gak guk diyenlerin ve dincilerin karşı çıktığı sanattır.

birincisi, yaşlandığında etlerin sanki güzel sıkı duracak da dövme bozacak güzelliğini? mal. ben dövmeli nine olup torunlarımla motorsikletlerle gezmeyi düşünüyorum sen daha 40'larında yaşlandım havalarına girerken.

ikincisi, dövmenin abdest geçirmemesi demek derinin su, hava alamaması demek ki bu da derinin çürümesine sebep olurdu. deri çürümediğine göre abdest gayet de geçerli. gerçi dövmeli bir insan bilmemkaçıncı yüzyılın saçma öğretilerine inanacak kafada insan olmuyor genelde ama hadi dindar birisiniz diyelim emin olun dövmenin bir sakıncası yok cool görünmek dışında.
güzeldir, çok hoş durur. erkeklerde kolunda ve göğsünde, kadında sırtında ve belinde.
islam'a göre helal olmayan iş.

hanefi mezhebi fıkhına göre helal olmadığını bilmeden yaptıranlar vücuda zarar vermemek kaydı ile onu çıkarttırmalıdır.

eğer zarar verecekse bir daha yaptırmamak üzre o dövme kalabilir.

dövmenin yapılması veya yaptırılması müslüman olanları bağlar, diğerlerinin adetlerine karışma hakkımız yok.

biz müslümana bunun helal olmadığını sadece hatırlatırız.
yaptıracağım dövmeler hazır,lakin görünen yerlerimde olacağı için yarın öbür gün işe girerken sorun olur diye yaptıramıyorum.
ciddi işler düşünüyoruz vesselam.
hadi sevdiğin kişinin ismini falan yazdırırsın da özlü söz yazdırmak nedir abicim ablacım.
haramdır.

recep tayyip erdoğan bile "zararlı" olarak ilan etmiştir. yaptıran milli iradeye saldırmak için yaptırıyordur. vurduruyordur.
yaptırması da aynada bakması da acısı da zevkli olan olaydır. bağımlılık yapar.
sağ kolumdan sırtıma doğru ve sol koluma yaptıracağımdır.
bu aralar sol koluma 'diyarbakırspor' olarak yaptırmayı düşündüğümdür.
yaptırması acılı, sildirmesi sancılı. hele göğse yaptırılması akıl karı değil.
Bi gazla gidip yaptırdığımdır. Pişman değilim yoo.
Fiziksel zararı ve gereksizliği dışında ileride polis , teğmen , astsubay vs olmanıza da engel olucak eylem.
Şuan yaptırıp, ilerde de yapmayı çok istediğim hadise. Yaptırması güzel, yapması daha güzeldir. Fakat yaptırmadan önce iyi düşünün.
güncel Önemli Başlıklar