bugün

iki yıl önce edirne'nin keşan ilçesine çok sevdiğim uğur adında bir asker arkadaşımın düğün organizasyonuna katılmak için yola çıktım.. Zira uğur jandarma olarak görev yaptığımızdan köy düğünlerine katıldığımızda ;

- Buda düüün mü beyaa, sik amını git bunlar düüün bilmiyolar ! Bizimkiler düün yaptımı, ... ..

diye başlar, 45 dk susmazdı it herif ! neyse.. konumuz bu değil..

Keşanda köy düğünüydü katıldığımız düğün ve hayatımda bu kadar egodan arınmış bi düğün görmedim ben..
çıplak ayak göbek atan ablalar, ceketi göbeğe takmalar yerlerde çitilemeler, hızlandırılmış damat halayı, kafası güzel abiler ablalar hatta teyzeler derken vur patlasın çal oynasın bi düğün oldu hakikaten..
Dışardan bakınca komik oluyo bilirsiniz, müziği kes kafanda, misket oynayan abilere ablalara bak, ne yapıyo lan bunlar pskolojisi olur bi anda, komik gelir yani...
Düğünlerden nefret eden bi adam olmama rağmen ben bile müthiş eğlendim..
Ordan uzunkörüye geçtik hep beraber, bir evin terasına çıktık gece saat 12:30 falandı sanırım, kasa kasa biralar envai çeşit alkol meze ile doluydu teras,
düğünden sonra terasta devam ettik, muhabbet koyu gırgır şamata derken, konu terastaki ben lıkır lıkır birayı içerken adeta ' banada versene lan ' der gibi gözlerimin içine bakan kurt köpeğine dayandı..
Köpek bira içer mi ?
içmez tabi amk sorumu lan bu ?
içerdi içmezdi derken,
Doldurdular bi kaseye birayı koydular önüne.. Önce bi dil attı köpek, atar atmaz hemen uzaklaştı tabi kasenin yanından.. biz muhabbet ediyoruz bu esnada ama gözüm köpekte benim..
sonra yine yanaştı biraya doğru, bir ikidil daha derken baya içmeye başladı birayı..
Ben tabi yerlerdeyim gülmekten, bayağı köpek birayı bitirdi tekrar gözlerime bakmaya başladı,
elemanlardan birayı veren ;

* üzsüz çıktı bu beyaa içicek tüm biramızı vermem ben daha,

gecenin ilerleyen vakitlerinde bi ara çocuklardan birinin kolu biraya çarptı ve biranın nerdeyse yarısı oturduğu sandalyenin yanındaki duvara döküldü.. Muhabbet devam etti tabi.. Alkolünde verdiği etkiyle ansızın beni benden alan o görüntüyü gördüm yaklaşık 10 dakika sonra ;
Köpek duvarı yalıyo laynnnn ! O an sandalyeden düştüm zaten,**
benim balatalar yandı, gülme komasına girdim desem yeridir o gün..

Sabaha karşı yine terasta kahvaltı yaptık, evin sahibi teyzemiz ;

- bizim köpeğin dün gece iç sesi çıkmadı be naptınız siz ona diyince herkes bi göz göze geldi..
hep birlikte : kıskıskıs gülüşmeler..

verhasıl.. güzel bi gündü..
Bu yıl tekrar gidicem Trakya'ya.. misafirlikleri, insanlıklarıyla severim hepsini..
Ordaki muhabbet başka yerde yok..

not: cikolata karamele teşekkürü borç bilirim..
köpek kafası nedir diye düşündüren sarhoş köpektir.

akıllara bunu getirir:

http://www.youtube.com/watch?v=A116yusXNvM
lsd için üstten ikinci, soldan üçüncü fayansı yalama olayını akla getirir.