bugün

yazarların aklına ilk gelen cümleler.
tespitlerdir.
itiraflardır. zihinsel olarak boşalmayı sağlar.
nickinizi herkesten saklamanızı sağlayan her neyse onlardır.
kesinlikle itiraflardır.
Heyecan, gerginlik mutluluk veya itiraflardır.
genelde her şeydir. ve herkes için geçerlidir. kimi zaman don rengini bile yazıyoruz nihayetinde. ben yazmadım gerçi ama, ve buna benzer bir sürü şey yazılıyor, dolayısıyla her şey olduğu kanıtlı. ben ne zamandır ekşi sözlüğe yazmıyorum, biraz da uludağ sözlüğün veri tabanını doldurmak istedim, dolayısıyla paso yazıyoruz.
dur bunu şuna anlatayım değil de şunu sözlüğe yazayım diye düşünüyorsa yalnızdır insan. kimseye anlatamıyordur kendini, anlatmayı denese onlar anlamıyordur. evet yazdığım her şeyi herkes okumuyor burada, ama yine de rahatlatıyor insanı. sanki karşımda ihtiyacım olan her anda beni dinlemeye hazır bir insan varmış gibi, yazdıkça yazıyorum. ve eskisinden çok daha iyi hissediyorum sanki, teşekkürler sözlük.
(bkz: paradoks)
-bir kilo demir m iağırdır, bir kilo pamuk mu?

lisans hayatım bu soruyu bize sormaktan usanmayan öğretim görevlileriyle geçti. şimdi yüksek lisansım da aynı adamların aynı sorularıyla geçiyor. ne olduğunu öğrendim, onu yazıcaktım ama yazmıyorum ya, yazarsam giderim sözlükten.
gelip sözlüğe yazılanlardır amk.

(bkz: dur bunu sözlüğe yazayım denilen şeyler)

anket yapıyonuz onu bile beceremiyonuz la!
"Olmadık yerlerde akla gelir; sonra Sözlüğe girince unutursun, gider." şeyleridir. HatırlamA konusunda inatçıysanız canınız yanabilir...*
yarrak afedersin.
Mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yar bile bir gün el olur.. Aklın şaşar... Dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur... Öyle garip bir dünya... Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur... Düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın... En garibi de budur ya! Öldüm der durur, yine de yaşarsın...
Çeşitli olaylardır.dün işyerinin yakınında bir kedi doğum yaptı.kedinin ilk doğumu olduğu için, yavrularının göbek bağlarını dişleriyle kesememiş. dört yavru birbirine bağlı şekilde, yumak gibi duruyorlardı. bu yüzden annelerinden süt ememiyorlardı. Biz ne yapalım derken, hadi veterinere götürelim dedik.allah razı olsun veteriner para da istemedi ve yavruları birbirlerinden ayırdı.şimdi annelerini keyifle emiyorlar onlarda mutlu, bizde.
söyleyemediklerimdir.