bugün

çift tarafı keskin bir bıçaktır. kabahat onu tercih yapmaya itenlerdedir.
doğudakilere nasıl muamele edildiği çok iyi bilindiğinden günümüz şartlarında canını seven tiptir.
doğudan bihaber öğretmendir. hakkari'nin bazı bölgelerini müstesna sayarsak.

doğuya tayini çıkan öğretmen, subay, polis, memur vs.. %90 ı önyargısı sonucunda yanıldığını söyleyen ve bilen insanlardır.
eh tabi bekara karı boşamak kolay.siz gidin madem doğuya tayininiz çıkınca..bir de onları düşünün özellikle aileleriyle ya da kadın olup tek başına giden öğretmenleri.. öğretmen okulda ders anlatıyor ama 7/24 çocuklarını ve eşini düşünüyor bir yandan..acaba evime molotof atmışlar mıdır,uzun namlulu silahlarla tararlar mı,çoluğumu çocuğumu kaçırırlar mı,eşime bir şey yaparlar mı.. ben şu an okuldayım ya benim başıma birşeyler gelir mi... veya bekar kadınsa acaba akşam okul çıkışı başıma bir iş gelir mi..arabamı veya evimi kundaklarlar mı gibi nice sorun..uzaktan martaval okumak kolay tabi..hiçbir sebep yokken alınlarına yedikleri tek kurşunla öldürülen öğretmenler biliyorum ben..veya kaçırılan.. hatta öldürülen öğretmenlerden biri dedemin köyünden komşunun oğlu..93'te okul çıkışı kafasına tek kurşun sıkılarak öldürüldü..halbuki kendi halinde üstelik oraya gerçekten isteyip de giden birşeyler öğretmek için çırpınan bir öğretmendi.
doğu'daki otorite boşluğunun içine düşmek istemeyen öğretmendir. burda ahkam kesenler zannedersin şemdinli kırsalında mangaldan geliyorlar. 31 çektikten sonra protein alın lan azıcık.
isabetli tavırdır. Böylece öğretmenliğin kutsal olan noktasına yakışmadığı için mesleği bırakmış, fedakar yeni öğretmenlerin önünü açmıştır. Tabi saygı duyarız.
kimseye hesap vermek zorunda değil ise vatan severlik yaptığında lafı yiyip, kıçına zift sürülmüş enik gibi orya b urya zıplamaması gereken tiptir.

benim babam 12 eylül de 5 sene içeride yatmış, yatmadan önce mardin de şırnak da batman da öğretmenlik yapmış adam,

açık açık şöyle dedi bana;

dedik ki "okul bitince idealist olmak farklı bir olaydır. bu görev para için, rahat için yapılmaz. kimin nerede eğitime ihtiyacı varsa, şartlara bakmadan oraya eğitim götüreceksin"

babam dev sol üyesi olduğu için içeride yattı. bu adam vatan haini herkesin gözünde, ama kaypak değil, kancık değil, yavşak değil.

vatan sevgisi diyorsunuz ya, önece bu vatanın içindeki insanları sevmekle başlar herşey, kendini sevene vatan sevdalısı değil, megaloman denir. kendini düşünene ise egoist! bu ülkenin egoist insanlara ihtiyacı yok!
ülkesinin doğusunu elinden kaçırmış bir lideri olan tiptir.
yeteri kadar koruması yoktur.
(bkz: kefenle yola çıktık deyip 800 koruma ile gezmek)
sonra orada burada vatan bayrak muhabbeti kasar öyle adamların a.ına koyarım..
ön yargılı olmamak gerekir. belki terör bölgesinde, belki her gün çatışma var, belki bölgesinde pkk tarafından kaçırılma duygusu yaşıyor, belki sapiklar rahatsiz ediyor. sıcacık yataginizdan yargıda bulunmayın. saydıklarım doğunun bir gerçeği.
özellikle akp döneminde pkk'nın arka bahçesine dönmüş doğu'da görev yapmaktan korkan tiptir.

pkk'ya operasyon yapmayın emri verilip, il-ilçe merkezlerini silah deposuna döndüren, kendi kolluk kuvvetlerini oluşturup, halktan vergi adı altında haraç toplayan bir örgüte ülke teslim edip bu insanların güvenlik endişesini eleştirmek eşekliktir.