bugün

Ülkemde şu aralar bir hayli öne çıkarılmış kampanyadır doğum kontrol.Gazete ve televizyonlarda sıkça reklamı çıkıyor gördüğünüz gibi. Ama bu ne kadar doğru? Kesinlikle yanlış.Elbette insanların bakabileceği kadar çocuk yapması taraftarıyım,RTE gibi en az 3 çocuk demiyorum .Ancak bakabilecek durumu olan insanların da çocuk yapmaları bakabilecekleri kadar çok çocuk yapmalarını diliyorum.Bunu istememin en büyük nedeni ise Türk milletinin buna ihtiyacı olduğuna inanmamdır.Faşist,nazist,ülkücü,mal,salak...istediğiniz yakıştırmayı yapmakta özgürsünüz,az sevişin tarzı seviyesiz ve aklınca "kapak" yapan cevaplarda yazmakta da. Ancak bu gerçekleri değiştirmiyor.Hele de ülkemde hiç! izleyin olanları.Bakın yaşananlara. istanbul,Ankara,Adana,Mersin,Diyarbakır. Bir araya gelen 50 tane it sokağa çıkıp sağı solu talan ediyor,güvenlik güçlerine taş yağdırıyor,sokaklardaki insanları yaralayabiliyor. Bu denli iç güdüleriyle yaşayan bir toplum var bu ülkede ve hızla çoğalıyorlar.Siz istediğiniz kadar "kardeşimiz onlar" diyebilirsiniz ama bu hiçbirşeyi değiştirmiyor.Hayvan iç güdüleriyle yaşayan bu kimseler biraz kalabalıklaştıkları zaman içlerindeki tüm nefret alevleniyor.Hiç kimse mi izlemiyor DTP kongrelerini?Görmüyorlar mı binlerce insanı ellerinde ki pkk çaputlarıyla,zafer işaretleriyle. Görüyorlar elbette.Ama onlar kardeş.Benim bildiğim kardeş kardeşe kurşun sıkmaz ya neyse...
Ha unutmadan söylemek te isterim."Doğum kontrol ne güzel işte az çocuk yaparlar" diyenler de olacaktır ve oluyor da. Buna cidden inanıyor musunuz merak ediyorum?Buna gönülden inanıyor musunuz yoksa kendi attığınız yalana mı aldanıyorsunuz? Kan parası almak için çocuklarını arabların önüne atanlardan mı bunu bekliyorsunuz? Apoyu lider olarak görenlerden mi bu topluluğa mensup çocuklar doğurmamasını bekliyorsunuz?Sabah çapa yapan akşam teröriste destek sağlayanlardan mı bu düşünceyi bekliyorsunuz? Ne kadar eğitilirse eğitilsin terörist olanlardan mı bekliyorsun bunu?
(bkz: bkz Apo)
Yoksa bu kampanyanın yalnızca insan gibi yaşayan Türk ailelerinin çocuk yapmasına engel olabileceğini ve bunun Türk milleti için nasıl bir felaket olacağını anlamıyor musun?