bugün

kim yada kimler tarafından ortaya atıldığı bilinmeyen akıllara zarar dezenfermasyon örneğidir.
lan bildiğin yalandır işte!
sen 30 yıldır pkk yı bitirme , sonra çık '' askerin vur emri yokdur '' de. has****ir diyoruz has*****ir...

(bkz: tsk nin teroriste gozalti yetkisinin olmamasi)
yazarın mallaştığı durumdur. orda kaçakçılık yapan pkklıları vurmak kesinlikle yasaktır. sadece katırlar vurulabiliniyor. eğerki uyuşyurucuysa zaten pkklının bir telefonuyla dağa çıkan köylüler katırların önüne geçiyor ve katırlar bile öldürülemiyor. yaşadım biliyorum. silahlı görülen pkklılar ise etkisiz hale getiriliyor zaten. adam olan ine girmez, pusu kurmaz, bebek öldürmez. mertce savaşır. pkkyı bi bok sananlara osman baydemirin sözünü söylüyorum.
at yalanı .....im inananı örneğidir.
doğru bir önermedir aslında... ilk önce teröristin silahla ateş etmesi gerekmektedir, karşılık vermesi için. ateş ettikten sonra da "duur" ihtarı vermeniz gerekmektedir hatta çay kahve de söylebilirsiniz. bu ihtarı bölgeye intikal eden herhangi bir canlıya da verebilirsiniz. ancak elinde silah göremediyseniz vuramazsınız. adam baktınız durmuyor önce yere sonra havaya sonra da hala durmuyorsa bacağına nişan alırsınız. tabi siz bunları yapana kadar iş işten geçmiş olur. ayrıca uludere'de ölen köylüler de dur ihtarına uymamışlardır.
nöbet esnasında terörist gören askerlerin sessiz kalıp ömrünün kalanını soruşturma içinde geçirmek , yetkisiz ateş edip yine ömrünün kalanını soruşturma içinde geçirmek yada saklanmak arasında kararsız kalıp düşünürken vurulmasına sebep olan durumdur. vurulduktan sonra hiç sorun yoktur , tüm yetkilerini kullanıp ateş edebilir.
Doguya gıdıp gelen bır cok askerden duymus oldugum meseledir . Sahsım adına doğru olduğuna inanıyorum.
snayperler için önemsiz bir bilgidir.
emir gelmeden değil ateş etmek, tuvalete bile gitmenin imkansız olduğu bir yerde kesinlikle doğru olduğuna inandığım durumdur.

konu ile ilgili askerde komutanlardan sıkça duyulan söz:
(bkz: emir demiri keser)