bugün

stresli olduğum durumdur. çünkü hiçbir bebeğin bana bakıp da şirin sesler çıkardığını hatırlamıyorum. eğer ki bebeğin annesi bebeğinin size baktığını fark etmesiyle 'aaa, abiye mi bakıyorsun sen, aman bıcı bıcı' derse insan daha da bir yorulur bebeğe gülümsemek zorunda kalmaktan.
kendinizi şekilden şekile sokup yumurcağı güldürme çabasını doğuran eylem.etraftakilere rağmen yaptığınız maymunluklardan sonra, çocuğun kafasını başka yöne çevirmesi ise o an için adamı delirtebilir.
(bkz: tamam sakinim)
heheh. çok güzel bir durumdur. bebeğin gözlerindeki mutluluk, gülümsemesi, eliyle baktığı kişiye dokunmak için elini uzatması, elinin yetişmemesine bayılırım. bana bakan her bebeğin gülmesi de içten içe beni kıllandırmıştır hayatım boyunca "komik mi gözüküyorum lan?" diye. olsun. gülsünler öyle.
insanı mutlu eden olaydır. bilmem ne kadar inandırıcıdır ama bebekler yeni doğduklarındanmış aura'ları görürlermiş. iyi insanların ki açık renkli, ilgi çekici olur ona bakarlarmış.*
içinizin mutlulukla kaplanmasını sağlayan bakıştır.
gün boyu aklımda kalan bana mutluluk veren olaydır. boncuk gözleriyle masum bakışlar atarlar, küçücük dişleri olmayan ağızlarıyla gülerler şaşkın şaşkın. birde karşılık verirseniz inene kadar size gülümser, gözlerini sizden ayırmaz bu yumurcaklar.
pek de mutluluk verici olaydır. ben de onlardan gözümü alamam ki zaten, tatlı tatlı bakıp dururlar, böyle bakışırız karşılıklı.
karşılığında kaş göz işareti yapılan hoş bakış.
kimi bebek vardır ki sadece bakar. hiçbir tepki vermeden bakarlar. dil çıkartısınız, onunla ilgilenmeyi bitirirsiniz ve bir süre sonra acaba yine bakmaya devam ediyor mu lan deyip tekrar kafanızı bebeğe doğru çevirirsiniz ve o hala size bakmaya devam etmektedir. hayır kardeşim bakma demiyorum ama gül, elini kolunu uzat, ne bileyim işte bir tepki ver lan. insan bir tuhaf oluyor. *
yapılan göz kırpma, öpücük atma, el sallama olaylarına gülüyorsa şanslısınız, yok çığlığı basıyorsa çok pis bozuldunuz demektir. bide çocuğun yanağını sıktığı için çocuğun annesinden azar işitenler de vardır ki o daha bozucudur. (bkz: bi arkadaşımın başına gelmişti)
benim de ona gözümü dikip sinirli sinirli bakmam sonrasında bir daha gerçekleşmeyecek olaydır.
samimiyetsiz samimiyetsiz sevgi gösterileri yapmak zorunda bırakır insanı.
Yüzünüzü şekilden şekle sokarsınız gülsün diye öylece boş boş bakar ya çok koyar insana.
bebeklerin gerçek seveni daha iyi anlamasından kaynakladığını düşündüğüm olaydır.
eğer uzun bakış sonrasında, bebek ağlıyorsa kendinizi öcü gibi hissetmenize sebep olabilen durumdur.
tabi birde sizi nimetten saymayıp, envayi çeşit hareketlerinizi görmezden geleni vardır ki.

-abla çocuk kör mü?
+yok ablası herkese yüz vermez
-kaptan musait bir yerde inecek var!
saçma sapan hareketlerle güldürmeye çalıştığınız bazı benjamin button kılıklılar gülmez,onca emeğiniz boşa gider.birde aptal hissedersiniz.
çok korkutucu bir tipe sahip olduğunuzu düşünmenize yol açar.
bir anda baba ya da anne olmak istersin.
erkeksen baba, dişiysen anne tabii.
yanlış anlaşılmasın.
şaklabanlık yapmaya sebeptir.
en yakın vakitte güldürülmeye çalışılmalı, gülüşü ile içinize sevinç doluşturulmalıdır. * * *
sık karşılaştığım ve çok hoşuma giden durumdur. bayılıyorum bebeklere, alıp kucağa sevilesidir. çok kez yapmışımdır da.
bizi birşeye benzetmiş olma ihtimalleri de vardır. mesela yatak odalarında ki "ayı"ya.
gelecekte terzi olacağına delalettir.
bebekler güzel yüzlü insanlara sıklıkla bakarlar. bebekler hep size bakıyorsa, güzel olduğunuz içindir deyip, positif bir elektrik patlaması yapayım hepinize canlarım benim. *