bugün

hakkında pek bir şeyler söyleyemeceğim insandır. yolculuk en fazla 20 dakika sürmektedir ve dolmuş hızlı gidiyorken, paldır küldür sallanıyorken kendini bu kadar kasmının ne lüzumu vardır veya okudugundan ne anlıyorsundur ki bunu yapıyorsun çözemedim vallahi.
bazıları da sırf yaşlıların yer isteyen masum bakışlarına maruz kalmamak için yapar bunu. "zamane gençlerinde de hiç saygı kalmamış" cümlesiyle irkilir, bi an göz göze gelinir yaşlı vatandaşla. test falan yalan olur. üstüne bi de "bizim zamanımızda..." şeklinde başlayan cümleler sıralanır. ilk durak da inilmesi caizdir.
"inekliğin böylesi görülmedi" sözünü söylememe neden olabilecek insan türüdür.
kendisini dolmuştaki insanlara inek olarak göstermeye çalışan ve etrafına bakın ben dolmuşta bile ders çalışıyorum mesajı veren insan.
akşam şans eseri yine rastladığım ve ne ayak lan diye sormaktan kendimi alamadığım insan modelidir.
dolmuşta gideceği vakit boyunca boş boş etrafa bakmak yerine, ne öğrensem kardır mantığı ile faydalı bir iş yapmaya çalışan insandır. çözmüyorsun, çözene ne bok atıyorsun? çalışmak bile suç oldu artık! yeter ulan.