bugün

biri geliyor birini öpüyor. öpülen kişi gazı alamayıp bir başka birisiyle öpüşüyor. o biri gidip bir başkasının öpüştüğü kızın bir başka öpüştüğü kişiyle öpüşüyor. sonra bu kişinin sevgilisi gidip alakası olmayan kişiyle sevişiyor..

yarak gibi dizilerdir. güneşi beklerken ..... med cezir

gençlerin beyinlerini yıkıyorlar.

akabinde 12-13 yaşlarındaki türk kızlarımız sınavları düşünüp geleceğine dair planlar yapması gerekirken akşam diziyi izleyip şu konuşmaları yapıyorlar..

ayyy buseeee şunlara bak kıızaaam. nasıl tatlı tatlı öpüşüyorlar. canlarım ya.

off şu kaslı çocuğa bak. o kaslı kollarıyla kavrasa beni sıksa delice.. ayyy böyle sevgilim olsa sevişsek çılgınlarca. sete gidicem yarın fotoğraf çekincez. sınıf arkadaşlarıma gösterip hava atmam lazım.

örnek çoğaltmak gerekirse sadece bu yaş kesimi değil. aklı fikri süslenmekte olan, dudak büküp selfie çeken ve de bunları sosyal medyada paylaşıp birilerine bir şeyler kanıtlama isteği duyan bir sürü kişilere hitap ediyor aslında.. demin izleyenler görmüştür. kızımız kim milyoner olmak ister yarışmasına katıldı. maşallah ne güzel giyinmiş süslenmiş. okuyormuş da. 1. soruda seyirciye sordu. 3. soruda siktir olup gitti. daha deyimleri bilemiyor lakin avonun yeni çıkardığı bir makyaj olursa onları hemen bilebiliyor. lafın kısası bu toplum nereye gidiyor. böyle mi olmalıyız ? insan ister istemez soruyor kendisine.

velhasıl bu dizilerin gençler üzerindeki etkisi epey fazla.

verilmek istenen mesaj ''bakın gençler herkes birbirini rahatça öpebilir. artık arkadaşın çıktığı yengemdir mantığı çok gerice. sizde durmayın sevişin hayat seviştikçe güzel.

tabi ki güzel amk ama bunlar zamanı gelince güzel olan şeyler. daha hayattan habersiz körpe kızların ahhh aşk beni de bul gibi saçma sapan isteklerde bulunmasıyla değil.

eskiden biz erkekler bir dizi çıkarsa atıyorum kurtlar vadisi.. kanka sen çakır ben polat. banene lan polat ben olcam deyip hafif de tartıştıktan sonra oyuna dalar. işi öteye götürmezdik. şimdi sosyal medyada gün gün bölüm takip eden. liseye son model arabalarla gelen o model oyuncuların hayali ile yatıp kalkan kızlarımız mevcut. hepside daha 10-13 yaşlarında daha oyun çağında diyebileceğimiz kızlar.

lafın kısası kınıyorum bu dizileri. en azından biraz gerçekci olup senaryoları öyle yazın. reyting düşer izlenmez diye sırf para uğruna genç adayı milyonlarca kızımıza o hiç bir zaman gerçek olmıyacak senaryoları gerçekmiş gibi göstermeyin onların beyinlerini yıkamayın ! hakkınız yok buna. ki onlar bu yaşlarında taklitçilik yoluyla kimlik arayışında olan kızlar. kirletmeyin onların temiz yüreklerini..
hayatın sadece aşktan ibaret olduğunu sanmalarına sebep olur.