bugün

bi erkek olarak ancak bu kadar başlık atabildim lan. öte yandan diz altının yazılışı konusunda da ciddi çekincelerim var. zira tdk bu konuda bir açıklama, bir yol gösterme, bir "aman be hacım senin ciğerini yirim"cilik gibi tavırlar takınmadı. googleayınca da çorap firmalarının tutarsızlıklarıyla karşılaştım. kimi birleşik yazarken, kimi ayrı yazmış markalarında. ama google "bunu mu demek istediniz? diz altı" deyince cesaretlenip ayrı yazdım.

yaşlı teyzeleri düşün hacım! ebat olarak, senin benim baldırıma denk gelen bilerkleri var. işte yaşlı teyzelerimizin giydiği diz altı çorapların, dize yaklaşan kısmındaki o toparlanmayı, yuvarlanmayı, çorabın rulo bir hal almasını anlatmaya çalışıyorum.

dize yaklaştıkça kıvrılıyor ve hemen dizin altında adeta bir sigara böreği hali alıyor çorap.

yalnız şunu anladım, tespit yapıyorum aklım sıra ama öyle de dandik bi konuymuş ki! hayır tespit de yok ortada. dur lan bağlıyorum: ne zaman ki yaşlı bir teyzede ucu "toperlenmiş" bir diz altı çorabı görsem, gidip o çorabı baldırına kadar çekip düzlemek istiyorum. şu an kafamdaki huniyi de g.tüme soktum zaten. kaçtım lan ben!