bugün

ekmeğin 1 dilim olup diğerlerinin az tüketildiği diyet listesi ben 10 kilo zayıflamıştım kesinlikle az yiyip içildi mi biraz da spor yaptınımz mı istediğiniz kiloya ulaşıyorsunuz şeker ve unlu gıdalara hoşçakal demeniz gerekiyor ama .
kibrik kutusu büyüklüğünde peynir diyerek bütün diyeti öldüren sisteme hayır dediğim liste.
çok az yağda tavada iki yumurta, 1 kalın kibrit kutusu beyaz peynir, 2 tane küp küp doğranmış küçük kaşar, 2 dilim beyaz ekmekle yaptığım kahvaltıdır. ölümüne tok tutuyor öğlene kadar. severek yiyoruz vesselam.
Kahvaltı en önemli öğündür, (karbonhidrat, protein vs yağ şeker dengesini gözetmek şartıyla) günlük almanız gereken kalori miktarının ,%50sine kadar olan kısmı kahvaltıda almanızda hiçbir mahsur yoktur.

Ortalama bir diyette, (2000 kalori sınır kabul eder isek)

700 kalori civarı kahvaltıda
400 kalori gibi öğlen yemeği
300 kalori gibi akşam yemeği

(300-400 kalori gibi de ara öğünlere verirsek)

Ayda 3-4 kilo vermeyi garantilersiniz, kahvaltı önemli, peynir, yumurta, süt, bir tatlı kaşığı reçel ya da bal, bir dilim tahıllı ekmek, 1domates vs salatalık, 10-15 adete kadaraz tuzlu zeytin, özgürce yemelisiniz. Öğlen ve akşam için daha katı olunabilir.
Normal kahvaltıdan pekte farklı olmayandır.
2 dilim ananas, 1 yemek kaşığı yulaf, 1 yemek kaşığı light süt ile birlikte kase yapın doymaya doymaya yiyiniz.
kahvalti ekstra bir ogundur. diyeti normali olmaz. kahvalti yapiyorsaniz yag yakimini yuzde 30 azaltiyorsunuz demektir.
enteresan listedir.

vay arkadaş millet diyetteyken bile sabah kahvaltısı yapıyo.

ben hiç yapmam.