bugün

(bkz: orayı yıkarlar)
pkk ya bulunmaz bir haraç kapısı sağlayacak pist olacaktır.
olabilecek gazete manşetleri;

-turist taciz edildi
-f1 pistinde mayın taraması yapıldı
istanbul'daki formula işini şakırttık diyarbakır eksik kaldı...

orada ancak domates kurutulur, başka da bir sikime yaramaz o pist...kürtlere yaranmak için yakında amuda falan kalkmaya başlar bunlar. sabır ya'rab...

haberi bernie ecclestone ile paylaştık, "bi siktirin gidin iki rekat huzur verin" dedi...
bi kaç tur atıyım düşüncesiyle gelenlerin ezilmesi sonucu açıldığı gün kapanması muhtemel yerdir. yapılmasın kardeşim.
(bkz: dövlet bize bilet vörsin)
artuklular'ın başkentine, ziya gökalp'in memleketine formula 1 pisti yapılmasıdır.

açıkçası, diyarbakır'ın uygun bir kent olduğu kanaatinde değilim. ancak bazı yorumları görünce gerçekten şaşırıyorum. sinirleniyorum da.
sinirlendiğim nokta, bu yorumları yapanların milliyetçi, atatürkçü yazarlar olması.

yahu, sen sahip çıkmıyorsan o zaman niye sözlükteki bölücülere kızıyorsun? kullanıcı adı altlarını dolduruyorsun?
kabul ediyorum şehirde sıkıntılar olduğunu. ama sen de kabul et ki, o bölgenin insanları bölücü bir çetenin avucunun içinde. ve sen böyle yaptıkça, ayrışmayı daha da derinleştiriyorsun.

türk toprağı diyarbakır'ı, türk kimliğinden, türk milletinden itiyorsun. yöntemin farklı, niyetin kötü olmasa da bir kürtçü nün yapmak istediğini yapıyorsun.
aman dikkat.

diyarbakır bir türk şehridir ve diğer tüm türk şehirleri gibi, her şeyi hakeder.
yarış esnasında pilotların halaya katılması.
sünnet düğünlerinde f1 arabayla çocuğa tur attırılması.
f1 araçlarının çalınıp hurdacılara satılma ihtimali çok müthiştir.
boş anlarında tofaşlarla lastik yakan gençlerin olması kaçınılmaz olan pisttir.