1. 0.
  (bkz: dinin bahane edilerek bilimin engellenmesi)
  -1 ... saniyorum
 2. 1.
  böyle bişe yoktur lakin bilim atom bombasını bulucaksa din izin vermeyebilir yani insanlığa ve topluma zararlı şeylerde.
  2 -2 ... eyup72
 3. 2.
  o ne karisiyordur ki.
  1 ... gedikpasa
 4. 3.
  insanların onu yorumlayış biçimlerinden kaynaklanır.
  din bilimi engellemez. bilimi engelleyen dinin kullanılmasıdır. birtakım grupların dini çıkarları doğrultusunda kullanıp, sorgulamayan kendi ekseninde hareket eden bir halk yaratma isteğidir. öyle olsa ilk emir neden oku olsun ki?
  1 ... morbulutlar
 5. 4.
  aslında böyle bir şey yoktur. ancak din üzerinden çıkar sağlayan siyasetçilerin dini kullanarak bilimi engellemesi, insanların aydınlanmalarını engellemesi vardır. yani hiçbir kutsal kitapta bilime engel olma niteliğinde yazılar yoktur. siyasetçiler öyle çevirir.

  not: agnostiğim.
  ... hard rocks
 6. 5.
  tartışma konusudur.

  din eli sopalı hocadır. engelleyicidir.
  ... kolasikacmisasit
 7. 6.
  (bkz: çamur at izi kalsın)
  ilk soylediğine katılırım ama ikinci soylediğin diyanet in sitesini sadece 10 dakikalık hacklenmesi sonucu oluşan durumdur. ne tesaduf ki günde 100 kere tıklanmayan site ama yazıyı herkez okumuş (?) da ardında yapılan düzeltme açıklamasını okumamış:(?).
  ... john abrruzzi
 8. 7.
  bamya jony kalıplaşmış bazı allahsızların sözleriyle burda milletin kafasını sikme osmanlı nın altın çağlarında islam yokmuydu da ilim bizim elimizdeydi. Avrupalı incili okumadımı da ronesans a reforma başladı.
  -1 ... john abrruzzi
 9. 8.
  Her başlığına ters köşe yorumlar yazdığım halde kaçan, bu konuyu da izah ettiğimiz halde sürekli aynı temalı başlıklar açan beyin sıkıntılı bi ateistin başlığı. Fazla aldırmayın.

  Ben normalde karşımdaki ateist de olsa, saatlerce mutaala yaparım. Kendisine hiçbir kötü sözüm de olmaz. Fakat bu arkadaşın aynı temalı 243893 adet entrysine cevap verdiğim halde gelip hala aynı başlık açması, ciddi olarak sıkıntılı biri olduğunu gösteriyor.
  2 -1 ... kesre
 10. 9.
  Objektif yazar beyani: kucukjonny ve johnabrruzzi. Forum mu lan burasi at pipileri. Atismalari ozelden yapin.
  Ozet: din bilimi engeller cunku sorgulama der. Musevi, isevi, muslumi, budisti, putisti fark yapmaz.
  ... duyar