bugün

bazı mezheplerde haram olan durum * * ama doğrusu sakıncası yoktur.*
önünde internet gibi derya deniz bir bilgi hazinesi olduğundan bihaber! bünyenin hiç araştırıp etmeden sorduğu soru. geçmeyen ergenlikleri de ben merak etmeye başladım şimdi bak. dur araştırıp bakmak yerine bir forum sitesine* sorayım.
(bkz: dinimiz derken)
(bkz: uludağ sözlük ün dini)
islam dininde değil arap kültüründe olan köpeğe pis bakan yaklaşımın eseri olarak gelen kulaktan dolma bilgilerin yerleştiği yanlış yerdir.
caiz olmadığının bana üstüne basa basa söylenmesi yüzünden, evde köpek besleyememe durumudur, konusudur. ne yani, beslesem ne zararı var? hepimiz mi günaha gireceğiz? halbuki bir sibirya kurdu istiyorum sözlük...
dinimizin sol üst katının en ücra köşesindedir.

(bkz: leküm diniküm ve liye din)
(bkz: sozlugumuzde baslik acabilmenin onemi)
neymiş efendim köpek olan eve münkerle, nekir girmezmiş. bu durumda sevap ve günahlarımızı kim yazacak? o halde cennet ya da cehenneme de gidemeyiz. alalım eve 5 tane köpek arafta kalalım, bu durumda dünyada hayalet olarak kalıp, milleti korkutarak eğlencenin dibine vururuz.

asıl sorun şudur ki evde köpek beslemek, köpeğin taşıdığı parazitlerden dolayı sağlıksızdır. kişi bunu bilsin yeterdir. en makbulu bahçede bakılanıdır.
herkesin dininin kendi diniyle aynı sanan yazarın açtığı başlık.
(bkz: islamiyette evde köpek beslemenin yeri)
(bkz: hristiyanlıkta evde köpek beslemenin yeri)
(bkz: yahudilikte evde köpek beslemenin yeri)
dinimiz= soru işaretidir.
evime ilk defa getirmiştim zeytini*.sonrasında komşumuzla aramızda gecen diyaloğu şöyle:

-evladım günah değil mi?köpek beslenir mi evde?
+niye ki aysel teyze?
-evladım namaz kılarken melekler uğramazmış kuran'da yazıyor bu
+hadi ya ?
-tabi ya evladım.önü sen bence yolla buradan.tamam mı?
+tamam da aysel teyze bu melekler sahilde kartonların üstünde uyuyan çocukların yanına ne zaman uğrayacak?
-ha?ne yani göndermeyecek misin bu hayvanı buradan?
+bakarız
5 yıl geçti o aysel teyze torunları geldiğinde bizim afacanı alıp sahilde tur atıyor.
haramdır. mekruh falan da değil doğrudan haramdır.
Bahçede beslemek caizdir.