bugün

Dinde zorlama yok demek.
Dinimizde haramda bellidir haram da. Kişi kendi tercihini yaparak bu davranışlarını kontrol eder ve bütün sorumluluk kişinin kendi elindedir. Zorlama yada baskı filan yoktur.
dinde zorlama yoktur meselesi islamiyet yeni yayılırken, müslümanlar henüz mekke'de ve azınlıktalarken olan bir meseledir. güçlendiklerinde ise kafirleri nerede görürseniz öldürün olmuştur.
şu an da aynen böyledir, şeriatçı güçsüzken etek öper, güçlüyken kelle keser.
dinde zorlama inanıp inanmama anlamında. yoksa ben muslumanım diyenlere namaz ve diger ibadetler için zorlama vardır. evet.
Kafirleri nerede görürseniz öldürün olmuşmuş. Mısır kaç sene islamiyetle yönetildi. Milyonlarca hristiyan yaşıyor mısırda ?
diger arap dininden vazgeçenler gibi gercekciligin ardından deist olmaya zorunlu kalmış inancdas arkadaşımızın sorusudur.
dinde zorlama yok,

hemen ayetlerle gelip "aha açık buldum" diye koşuşturan ergenlere sesleniyorum; senin bu 3-5 yıllık ergen tavırlarını yerim, 1500 yıldır araştıranlar bir şey bulamamış, bulamayacaklar da.

dinde zorlama yok, ateistin, hristiyanın, yahudinin yaşam hakkını Allah müslümana zimmetliyor, korumak zorunda şeriat kurallarına göre,

ama müslümanım diyen kişinin islamı yaşamak yükümlülüğü var, zira çürük et tüm yemeği kokutur, kokutuyor da,

müslüman değilse dilediğini yapsın, müslümansa eğer, üzerinde o gömlekle dans edip islamı ve müslümanları karalayamaz, milletin aklını çelemez.

edit; yan tarafta bir başlık gördüm bara girip müziği kapatın uyuyacağım demek islami kurallara kendi kafalarına göre "bence böyle" diyen adamın hali biraz buna benziyor.
ister hak olanı seçersin, ister bâtıl olanı bunda sana kimse zorlama yapmaz fakat müslümanım diyorsan eğer, dinin buyruklarını da yerine getirmek zorundasın. Evet burada insana zorlama yapılır ama devlet eliyle, yani şer'i hukuk ile yönetilen bir devlette yaşıyorsanız bir kimseyi namaz kılmıyor diye devlete şikayet edebilirsiniz.

Ayrıca ;
Şu an dünya üzerinde bir islam devleti yok.