bugün

Din tuccarlari insanlari kontrol eder, din degil. Dindarlar cikarlarinca olusturdugu dini yorum ve rivayetlerle bilincsiz, güdülmeye hazir bicogu kisiyi güder. Dinle degil, dini kullanan kansizlarla uğraşirsak cok daha felsefî olacak bu çikarimlar.
din gerçekten var olsa bile insandan nasibini almıştır. hiçkimse dinin kendisine yönelerek yaşayamaz. zaten din başlı başına bencilliktir, bir aşşağılık, bir ihtiyaçtır.
insanların konuşulmasına tahammül bile edemediği bir konudur din.
Zihnin sınırlarını daraltır. Farklılıklara kapalıdır. Eleştiriyi kabul etmez.

Merak ettiğin bir konu vardır dinle ilgili, sorarsın.
Dinde her zaman bir cevap vardır. Allahın işine insanın aklı ermez.

Ona aklın ermez buna aklın ermez derken özgüveni düşük düşünemeyen nesiller olduğu yerde sayar durur.

Bazı çakallar bu durumdan faydalanmaktan geri kalmaz tabi böyle güzel bir kitle yönetimi aracı varken...
Hırsızlık, adam öldürme, haksızlık, dedikodu, vs vs din en başta bunları engeller bu yönüyle toplumsal düzene katkısı tartışılmazdır. diğer konulardaki yasaklarda ise hepsi bireyseldir seni geren şeyi anlamadım? Ben şimdi senin inançsızlığına laf etsem saygısız olurum halbuki senin seçimsizliğine nazaran benim bir seçim yapmış olmam benim durumumu daha hassas kılar sen ise bu hassas durumla dalga geçerek bireye saygını gözler önüne seriyorsun bu bir gerçektir üzerini ise 1001 teknik kelime ile kapamaya çalışmak laf kalabalağı yapmak bir şeyi değiştirmez. aslınsa bu iş çok basittir sana zararım yoksa istersem boka taparım s a n a n e?
en fazla iki kuşak sonra bu tez yok olmuş olacaktır.
yerinde bir söylemdir.

''control c''
''control v'' tamam şimdi Müslüman oldu.

''control x'' merhaba ateist merhaba.
din size doğru bir yaşam emreder.misal vermek gerekirse kendi inancım olan islamda zina haramdır.bunun yobazlıkla alakası yok.biri sizin kızkardeşinize,annenize o gözle baksa "aaaa ne demek.buyur kardeşim" mi diyeceksiniz.temizliği emreder.pis pis dolaşmak hoşunuza mı gidiyor?.anne-babaya itaat'i emreder.bunlar kötü aptalca şeyler mi?.
Cunku insan kontrolden cikmaya meyillidir. insanlari kontrol altinda tutmak dinin sadece bir fonksiyonudur. Bu fonksiyonu uydurulmus bir sey oldugu anlamina gelmez.
Dusunsenize bir gunluk tum suclar serbest olsa inancsiz adami durduracak bir sey yok. Kesinlikle bir suc isleyecegi anlamina gelmese bile islememesini garanti edecek bir unsur yok.
Bak burda hepiniz hata yapiyorsunuz bilmiyorum bilerek mi yapiyorsunuz ama komik oluyor yani.
Diyoruz ki insanin icguduleri, hormonlari vs. varsa bir manyakta cikip dese ki bunlara dayanarak birine tecavuz ettim. Ne olacak. bunu sen yapmayacak olmayabilirsin ama milyarlarca insani dusun. Bir de bunu diyince ''biz sozun gobo hösta fokörlere sahip deguluz.'' demiyor musunuz bu evrensel olarak dusunemediginizi gosteriyor.
Hele hele birkac ornekten genellemeler yapmiyor musunuz? Amaciniz dogruya ulasmak degil ki bu uslubunuzdan da anlasiliyor.