bugün

dilenci çetelerinin elinde ki çocukların çoğu kaçırılmış çocuklardır. bebek olarak kaçırdıkları çocuklar sadece 2 yıl sonra sokağa atıyorlar. zira bir aylık bir bebek sadece 2 yıl sonra büyük değişimlere uğrayacak ve tanınmaz hale gelecek (insanın en hızlı geliştiği yıllar olduğu için)

dilencilerin elinde ki bu çocukları kurtarmak aslında insanlara düşer. zira yöneticilerin diğer gerekli konular da olduğu gibi bu konuyla uğraşmak istemiyorlar.

yapılması gereken tam olarak orada kargaşa yaratmak, mesela dilenci çetesi üyelerini darp etmek hatta gerekirse öldürmek, bu durum da polis gelecek darp edilen çete üyesi hastaneye veya morga, çocuk ise büyük ihtimalle kimsesizler yurduna gidecek. elbette bundan önce dna testine tabii tutarlar, zira varsa akrabasına teslim etmek için yapılan bir uygulama. bu sırada çocuğun kaçırılmış olduğu ortaya çıkacak.

bana ne olacak diye düşünmeyin, öldürmediğiniz sürece başınız derde girmez.
nihayetin de bir çocuğun hayatını kurtarmış oluyoruz. o çocukların çoğu 5 yaşlarını göremeden ölüyorlar. ölmeseler bile ölümden beter hayat yaşıyorlar.
çocuğun kaçırıldığını nereden çıkardınız bilmem ama dilenciyeri öldüremezsiniz hele ki çetelerse hayatta.
12 yaş zekasını görmemizi sağlayan fikir. Tebrikler. Ayakta alkışlıyorum.
(bkz: dilendirilen çocukları kurtarıyoruz kampanyası/#36691416)

zamanında ilk önerimi kabul eden olmadı. 2. önerimi sunmama izin verin.

kucaklarında ki çocukların çoğu dediğim gibi kaçırılmış. o halde bizde o çocukları onlarda kaçıralım zor değil zaten caddelerde öylece dolaşıyorlar. onlara güzel ve temiz kıyafetler giydirip ''onu sokakta buldum'' şeklinde karakola teslim edelim. hiç şüphesiz ki polis soruşturma başlatacak ve çocuklarını arayan gerçek ailelerinin kayıp ihbarları doğrultusunda çocuk ailelerine teslim edilecek.
bu sefer öldürmeye veya yaralamaya gerek yok. lanet olsun ki ilk önerim daha iyiydi. ama en azından bir şey yapalım lanet olsun