bugün

namusluluğun kitabını yazan belli aralıklarla imza günü düzenleyen kişidir.*
sanılanın aksine tv reklamı dizi karakteri olarak dilber koçarslanlıyı etkilememiştir, zaten her türlü gideri vardır; üstelik akarı, kokarı yoktur.*
elim elim epelek
elim golum dopalak
dopalağan yarısı
bitbidinin gurusu...

bağa girdim asmağa
gıyamadım sarmağa
o yar benim olmadan
girmem gara doprağa...

gibi maniler söylerken yeğeni Osmanı Aslıdan korumak için "o gadun gokhuyor cehennem gibi gokhuyur gavur gibi gokhuyu yanına yanaşamassın burnunun direğe gırılır. içi çürümüş oğlum ruhunun galbinin pisliği dışına sirayed etmiş. halbuysa meyrem. önce burnuna bir gül gokhusu geliyur. bakhıyursun etrafta gül bahçesi de yuk ki... sonra bi de ne göreim garşıdan meyrem zaçlarını açmış salını salını geliyurh. ağnıyursun ki meyremin teni gül gokhuyor o ğadder gözel gız..." diye telkinlerde bulunan kara sarı tenli ölü balık gözlü toparlak kadındır.
Dilber:(Dilber osman'a döner)"Osmanııımm,kuzummm.işte tam istanbul beyfendisi"der
Tahsin:"Sağolun efendim,sağolunn" dedikten sonra..
Dilber:(meme okşaması yapar)"vııy,Terledim ha,vallah terledim.Vıhhy hiii :D"der * - *
(bkz: Avrupa yakası)
d-smar reklamlarının birinde yengeç dansı yapmıştır.

''bah hele! golümü atarım, dansımı yaparım, golümü atarım dansımı yaparım!''
akp mensubu bakanların eşlerine benzemektedir kendileri.
yaran avrupa yakası repliklerinin sahibi.

mevye veren bi bahçayım
ürünümü satamadım
biliniz ki ne haldayım
leçel şurup yapamadım...
unutulup giden dizi karakteri. hostu.

tiiirrledim haa!
avrupa yakası 178. bölümde izlemesi ayrıca keyifli olan dizi karakteri. bugün öğrensem bir başka dizide aynı karakterin olacağını o an dizinin müptelası olurum. bu arada hoşşik ne demek bilen varsa yanaşsın bu yana.

edit: dilber teyze?
kim ne derse desin türk televizyon tarihinin komedi bazında en egzantirik, en başarılı karakteridir. azimle olan ilişkileri de ayrı bir olaydır.
özlüyoruz, diyebileceğimiz kişilerin listesinde en önlerde yer alan kadın.
Namusun kitabını yazıp, ara ara imza günleri yapan avrupa yakası’nın efsane karakterlerinden biri.
burhan altıntop'un dibler halası.
(bkz: itici)

gaffur, selin ve dursun ile birlikte güzelim dizinin 4 çıbanından biriydi.
Tv’de yapılmış en iyi Adanalı karakter...

Mükemmel bir sanatçısın Binnur Kaya...
(bkz: Elaleme malamat olmak)
Dilber ablamızı unutmadık.

Hoşşikler pavyon dilberinin peşinde malamat oldunuz.