bugün

(bkz: hayırlı anketler)
hayır suç sevgikelebeginde değil bunu burada barındıranda.
zamanın eli değdi bize
çoktan değişti her şey!
Evet değişiyorum eski mutluluğum yok içimde mesela bir şeye çılgınca sevinemiyorum ya da ağlayamıyorum mesela hissedemiyorum duygularım köreliyor ben köreliyorum ben değişmek bir tarafta kalsın ben eriyorum.
önce yüzün değişiyor. aynada uzun bakıyorsun geçen zamana. sonra fikirlerin başlıyor değişmeye. damak tadın değişiyor. aldığın nefesin kalitesi bile değişiyor eğer içiyorsan sigara. kısacası dostlar, değişiyor insan dönüyor dünya.
Her gün değiştiğimi düşünüyorum. Hayat sürprizleri ile bizi her gün değişmeye itiyor. Dün mesela mülakatta elendim bugün yeni planlarım yeni umutlarım var. Nasıl değişmeyeceksin böyle bir ülkede
görsel

Bir satırlık hayatıma derin yalnızlıklar sığdırıyorum..

Çok hem de çok uzak kalıyorum umutlarıma ama bir türlü dindiremiyorum kalbimin ritmini..

Hayatım geçiyor, büyüyorum hadi kolayca söyleyeyim nefsime ,
Ben yaşlanıyorum.. .

Lâkin Günahsız kalsam da suçlanıyor ömrüm,
Tek suçum sevmek olsa da gönlüm..

Değişiyor muyum,
Evet, düşüncelerim ihtiyarlıyor..

Lâkin değişmeyen bir şeyim var Sevgim.. . Saf, Korkusuz ve şerefli sevgim..

Özgerekçem olarak dile getirdiğim ,kalbim.. .
Hayat torna tesviye atölyesine benzer. Zaman geçtikçe sizi törpüler, kırıklıklarınızı sivriltir, size yivler ve oval zırhlar hazırlar. Değişir, dönüşür, farklılaşırsınız.

Benimkisi marangoz atölyesi. Odun gibiydim, şimdi kereste gibiyim. Yakın zamanlar beni cilalı çıta gibi yapacak. Metal insanı değilim. Ahşapçıyım.
görsel
Hayır.
Dövme yaptırılası sözlerden biri ile cevap vermek istiyorum.

"tempora mutantur et nos mutamur in illis."

Anlamı; zaman değişiyor, bizde zamanla beraber değişiyoruz.
insanlar değişir.
Doğası gereği gelişir, değişir.
Yaşantısı gereği değişir.
Düşüncesi gereği değişir.
Rüzgar eser savrulur yine değişir.

O yüzden "sen (çok) değiştin!?!" gibi saçmalıklarla kafanızı yıpratmayın. Değişin !.
En ağır biçimde, iliklerime kadar hem de.

Ama platona göre değişim iyiden kötüye doğru olur.

Umarım doğru değildir.
Hissetmiyorum, biliyorum. Önceleri mesela mal gibi gelecek hakkında hayaller kurardım, şimdi 1 saat sonrayı bile düşünmüyorum.