bugün

Torpilin âlâsı dönen, yetenek ile değil torpil ve sınav öncesi kursa 250-300 tl basarak girip girmediğine göre öğrenci alınan sınav.

Geçen pazartesi günü girdim bu sınavın 1. Aşamasına ve hayatımda ilk defa torpilli bir sınavda hakkım yenilerek başarısız oldum. Öyle ki sınava giren adayların çizimlerine bakarak dahi bunu anlamak mümkün. Çöp adam çizse daha çok benzetecek adamlar mı ararsın, süreyi iyi kullanamayıp taslakta bırakan adam mı ararsın, bir sürü noksan çizim yapan kişi. Yalnızca kendi girmiş olduğum 3. Grubun neredeyse yarısından fazlası leş ve yarım yamalak teslim ettiler çizimlerini. Sınavda kurstan tanıdıklarının kulağına eğilip taktik veren, hatalarını düzeltmesini söyleyen hocalar vardı düşün. Ve bu beceriksiz, yarım yamalak çizen ve aynı zamanda sınav öncesi kursa giden adayların neredeyse tamamı kazandı sınavı. Ha yeteneğiyle kazanan yok muydu? Vardı tabi, çok başarılı olanlar da vardı fakat bir elin parmaklarını geçmezdi. Tabi ben de çok mükemmel sayılmam ama kesinlikle sınavda başarısız olacak kadar beceriksiz olmadığıma eminim. 100 üzerinden 50 puan barajını aşamamam, üstelik o kadar eksik ve kötü çizim arasında süresinde orta karar bir çizimi tamamlayıp teslim etmeme rağmen başarısız olmam, benim gözümde torpil yapıldığına dair başka bir göstergedir.

Sonuç olarak torpil yapılmaktadır bu sınavda, girmeyin efendim, yeteneğinizi ve şansınızı başka bir üniversitede değerlendirin, üzülmek istemiyorsanız tabi.