bugün

özellikle son 10 yıldır iyice hızlanmış * olan fazlası mantık dışı akım. yakında tbmm ltd. şti. veya başbakandan az kullanılmış konut gibi bir şey görürsenizde şaşırmayın bu ülkede. *
en sonunda bizi de özelleştiriceğinden korktuğum eylemdir. *
kısaca ve özetle ülkeyi satmaktır..
devletin sahip olduğu kurumların, güya ekonomik bakımdan kalkınma nedeniyle zengin iş adamlarına, hükümetin dalkavuklarına peşkeş çekilmesi olayıdır.
yavaş yavaş pantolonu indirmek gibidir. domalıp sokmalarını bekleyeceğimiz günler yakındır. türk insanı gururludur tabii, acımadı ki, senin ki de çok küçükmüş be olum gibi sözlerle avutur kendini...
devletin topluma hizmet etmesi değil de toplumun devlet hizmetinde olmasına neden olan harekettir. 3 kuruşa milli değerler satılıyorsa ve bunun ardındaki art niyet görülmüyorsa vay halimize.
devletçilik politikasının yeteri kadar işlevi olmadığını gösterir.
-kaç paralık adamsın
-ayıp oluyor abi
-yok cidden geçen özelleştin diye duydum.
(bkz: rabbime sordum babalar gibi sat dedi)

ulan vahşi kapitalmin bok çukurunun sahibi amerika birçok bankayı devletleştirdi. buradaki molozlar ülkelerini hala adeta pazarlamakla mükellefler.
rte'nin yakında zall ile anlaşma yapıp,sözlüğü de özelleştirmek istemesidir.

(bkz: çok hızlı özelleştiriyorlar durduramıyoruz efendim)
babalar gibi hemde pijama ile sattılar bu ülkenin varını yoğunu.. ayrıca devlet kavramı hükümet olgusundan bağımsız birşey değildir. hükümetin ve burjuvazinin varolma aygıtından başka birşey değildir devlet..

bu ayrıca devletin değil, kamunun sahip olduğu(öyle geçiyor ya anayasal lügatta) herşeyin sermaye sahiplerine peşkeş çekilmesidir.
(bkz: akp nin türkiye yi özelleştirmesi/#5802213)
'ben ülkemi pazarlamakla mükellefim' diyen bir kişinin başbakanımız olmasının sonucudur.