bugün

Malum 30 eylül gss (genel sağlık sigortası) için son gündür... anayasaya göre sosyal devlet olan türkiye cumhuriyetinin migde bulandıran uygulamasıdir... arkadaş her bi şeyden vergi alıyorsun zaten yediğim ekmekten soluduğum havaya kadar... daha ne istiyorsun benden 6000 tl borç nedir? Canımı mı istiryorsun tc? Canımı mı vereyim?
Beni bu ülkeye düşman ettin yıkılsada borcum kalksa ortadan der oldum...
sen nerdeydin bunca zaman dedirtir. zira 15 senedir pozisyon hiç değişmedi.
ben bir vergi ödüyorum varya atm bile şaşırıyor. bildiğin istediğim meblağı 2 kerede verebildi makine. o derece.
insanların yılan dokunduğunda hissettiğidir. yıllardır nerede bu insanlar.

gss'na gelince ödemeyin bu borcu, ödediğiniz ile kalırsınız. ülkedeki en boktan işlerden birisi bu. çalışmayan bir kişiye, sırf bulunduğu çatıda maaşlı insanlar var diye liralarca, toplamda binlerce liralık borç yüklüyorlor. çalışmayan adam zaten bu borcu ödeyemez. sağlık hizmeti zaten yok. adam, eğer öğrenci ise ikametini okuduğu şehire aldırır borcu düşürür. devlet, bir insanın bunu yapabileceğini düşünemiyor mu. düşünüyor ama ne kopartırsa kardır diye yola devam ediyorlar.

bir de hastanelerde rehin kalma dönemi bitti diyorlar. adam borçtan dolayı hastaneye gidemiyor.
göstere göstere yapıyorlar üstelik.
hiç mi utanma olmaz, mitinglerde bağırıyorlar bir de nasıl s..... sizi diye.
millette helal hoş olsun, yarasın diyor. Üzerine bir zevk sigarası yakın haşmetlim diyorlar.
yok diyor haşmetlimiz sigara yok, dumansız hava sahası.
vay be diyor milletimiz, sağlığımızı ne kadar çok düşünüyor.
ordan bir vatandaş s.. yor ama bizi düşünüyor diyor. hep bir ağızdan yaşa, yaşa, hüloooooo.