bugün

haklı insandır. bunca intiharlık mesele var iken kendini dertsiz hissediyorsa sorunu var insandır, sorununun farkına varmış bunun için üzülen insandır.
domatesin fiyatını
ekmeğin gramajını
adı değişen acısı baki kalan katliamları
okulların eğitim seviyesini
13 yıl ceza alan cihanı
kozmetik ürünleri için kafasına demir geçirilen fokları
karısını öldüren adamı
yeğenine tecavüz eden amcayı
sevgilisini aldatan sevgiliyi
yediği radyasyonu
kentsel dönüşüm adına yıkılan ocakları
kömürsüz kalan sobaları
maden kazalarını
işsiz kalan işçileri
hakları elinden alınan tiyatrocuları
okulu olmayan öğrencileri

düşünmeye başlamalı insandır.
derdinin literatürdeki adı; rahat batmasıdır.
"bu kadar insanın başına neler geliyor, nelerle uğraşıyor, nelere ağlıyor benim neden bir meselem yok? ben neyle imtihan ediliyorum? neden her şey bu kadar yolunda? neden hiçbir şeyi dert edinemiyorum?" diye sürekli düşünerek, bu düşünme esnasında kendine dert edinmiş olduğunu sonradan fark eden insandır.

burada "sen kaç beni tanıdılar" bkz ı vermek tam yerinde olurdu. korkuyorum sözlük. şimdi böyle hiçbir şey üzülmeye değer gelmiyor ya, bir gün bunlar toplaşıp da üzerime yığılırsa ne halt edicem onu düşünüyorum. "güzel güzel yaşadın yaşadın, al sana dert" diye acısını toptan çıkarırlarsa vay anam.. o zaman "nerede bu imtihan?" sorumun cevabını da acı bir şekilde görmüş olacağım. gerçi geçmişi düşünüyorum da başıma ciddi dertler gelmiş. öyle her insanın başına gelmeyen cinsten. lakin son zamanlarda hiçbir şey yok, hiç yani.. he takılacak şey var mı? var. ama nedense üzülemiyorum ben. bu konuda bir problemim var. sinirleniyorum ama üzülemiyorum.
ergen olabilir.
zaman zaman son derece haklı olabilen insandır. zira bir insanın hiç bir derdinin olmaması yaşamaması olarak da yorumlanabilir.
sevgilisi, arkadaşları, ailesi olan; onlarla sürekli vakit geçiren insanın dertsiz olması da makul bir şey değil en nihayetinde.
ooof. yazık ulan, siz etrafınızdaki insanlardan sıkılıp, onlarla yaşadıklarınızı yaşamadıklarınızı dert ederken, bu adam napsın? hiç kimsesi hiç bir derdi yok!
yaşamıyor bile ulan!
siz sosyal böcekler ne anlarsınız onun halinden.