bugün

ders dinleyen kişiyi cıldırtacak olaydır ve o dersten bi yarar gelmez.
bayan öğretmenlerin huyudur.

- susun!
p0nıdhnğdühltıühnthntdın
- susuuuuuuuuuuuun!!!
mkeühıoühnıo nkütnıütnıtüfuüqfhnütwqwqhnqhnüı
- tamam. gelin emin
lılılılılılılılı
Sinifta otoritesinin olmadigini gosterir. Genc ve bayan olma ihtimali yuksektir.
insanın daha çok konuşası gelir. inat değil mi.
hepimiz okul sıralarından geçtik. gençtik kanımız kaynıyordu. özellikle bazı tayfaların kanı çok kaynıyordu. tabi ki burda öğretmenin dikkat etmesi gereken en önemli özellik ergen kalplere seslenirken ergenleri kızların önünde yada kızları erkekler önünde rezil etmemektir.

olağan olarak öğretmen ders arasından arı vızıltılarını susturmak için arada bir dikkati derse çekmek için uyaranlar gönderecektir. susun diye bağırmakta bir nevi uyarandır. sık kullanılması uyaran özelliğini kaybetmesine neden olabilir.

mantıklı olan özellikle dikkat çekmek isteyen öğrenciyi 5 dakika ceza odasına göndermektir.
Şu devrin ögretmenleri ne diyye bağiracak ki başka? Ögrenci ögrenci değil ki tam bir firlama. Saygisiz terbiyesiz kayniyor okullarda liselerde.
cok kotu bir durumdur. ogretmeni de rahatsiz eder tabi ki. hoca dersten cikinca sinir kupudur.
hocanın yerinde olsam,

bana bakın yaraklarım, diye cümleye başlar; iki nasihat çekerim. ardından sözlü yapar, anasını bellerim. bir iki ders sonunda çıt çıkar mı dersiniz?

ben söyleyeyim, (bkz: boh da çıkabiliii)

edit: mana.
amk okuluna dersi sabote etmeye gelen piçler yüzündendir. Bu köpeklere eğitim almama zorunlu olmalı.
Eğitim sistemimizde süregelen büyük bir yanlıştır. Gürültülü sınıflar istiyoruz. Bir sınıfta gürültü yoksa orada tam anlamıyla eğitim gerçekleşemez.