bugün

ya gerçekten ilgisizdir, ya da ilgisiz görünüp evde inekliyor ve derece yapmayı hedefliyordur.
ardından a'ları çakınca "yea ben çalışmıyorum zekiyim lan" imajı sergileyen puşttur.
Bir süre sonra kendisini ders çalışmadığına inandırır. artık o da ilgisiz öğrencidir.
benim lan o.
ayıptır.günahtır. komplekse neden olur. dışarıdan kibirli gözüktürür. ukala gözüktürür. arsızlıktan başka birşey değildir.
kendinden korkulması gerekli öğrenci tipi.
ilgisiz haliyle başarılıysa zekidir. hem ilgisiz hem başarısızsa bi boka yaramayan bi insandır.

ilk okuldan liseye geçerken en başarısız sınıfta sonuncu olarak görüldum sınıfta 2. olarak liseye geçtim.

lisede aptal bu çocuk bi boka yaramaz fazlalık yapıyor deyip en düşük sınıfa en aptalların sınıfına atıldım. kendi bölümümde okulda 2. olarak üniversteye geçtim.

aldırış etmiyorum. aptal diye okuldan atılan profesörler bilim adamları tanıyorum.
kopya istenmeyecek öğrenci tipidir. ancak bir iki sınav sonrası foyaları meydana çıkınca kopya istekleri gelmeye başlar ve "valla çalışmadım lan" şeklinde bir cevapla işin içinden sıyrılırlar. "valla çalışmadım lan" dediği sınavdan sınıf birincisi olarak çıkınca da "şans aga iki baktım hep oralardan çıktı" diyerek kendilerinden iyice soğutan tiplerdir. beşinci yarıyıl itibariyle asosyal bir ineğe dönüşmesi kuvvetle muhtemel öğrenci modelidir.
belki sonra düşük alınca "ahah salak bu kadar kastın bunu mu aldın?" muamelesi görmek istemediğinden ilgisiz görünmeye çalışıyordur.
sınava girmeden önce "hiç çalışmadım napcam ya" diyen öğrenci modelidir.
sınava girer, hepinize gömer. çünkü geceler boyu çalışıp sabahlamıştır o.
"zekiyim ben, çalışmadan yapıyorum" mesajını böğürerek vermek isteyen öğrenci modelidir.
ana o benim lan. zerre dinlemezdim uyurdum sınıfları geçtim ama üniversiteyi kazanamadım*
herşey iyi hoşta hacı bunda eksilenecek ne var.