bugün

anlık hareket eden öğrencidir.
satranç öğretilmelidir.
öğretmeni bulunca başına geleceklerden habersizdir.
birazcık saftır.
yakın arkadaş olup hayatın gerçeklerini ve düşünmeyi öğretmeliyiz.
bu bizim vatani görevimiz.

(bkz: büyüyünce akpli olmak)
tam dayaklıktır. sırf onun yüzünden derse başka hoca gönderirler.
sınavda bağırarak kopya veremem diyen tipin kankasıdır. aralarına karbon kağıdı koyup ikisi tek seferde sikilmelidir.
derse girmeyen hocayı arayan öğrenci genellikle idarecilerin odasına gider ve ardından sınıfa müdür yada müdür yardımcısı gelir ve o dakika o öğrenci sınıfın malı damgasını yemiştir
aşırı düzenli bir hayat yaşayıp, yaşadığını sanacaktır. halbuki o yaşam, bitki formunda da olabilir insan olmasına gerek yoktur. süper bir bölüm kazanacak, derslerimi aksatıyor diye hiç bir kızla çıkmayacak, arkadaşlarıyla hiç bir yere gitmeyecek, gitse bile çağdışı espriler yapıp, kendinden soğutacak, asosyal bir tiptir. üniversiteyi de başarıyla bitirip, iyi bir işe girip çalışmaya başlayacaktır. ailesinin bulduğu münasip bir kızla evlenip, bir tane çocuk yapıp, hayatını bitirecek, sonra da kendisi ineklerken, fink fink gezen tiplere bakıp keşke diyecektir.
genelde kız öğrencilerin atılımıyla oluşan eylemdir.
hoca tersse fırçayla geri dönecek olan gariban öğrencidir.
bulduktan sonra kendi kaybolacaktır.
hoca yalakası.
dayak atılası öğrencidir(sınıfdaki cemaat tarafından).
sınavdan 85 alıp 100 alamadım diye üzülen öğrencidir aynı zamanda.delirtirler adamı..sinirden ağzını burnunu kırmak istersiniz.lan tutun beni öldürecem ben bunu yoksa dedirtirler..sınıfın * 3-5 kişisi haricinde herkesten küfür yerler..
sınıfın dışladığı hocanın ise en gözde tuttuğu öğrencidir. ayrıca sınıftaki arkadaşlrnın bol bol beddua ve küfür ettiği insandır kendisi.
hemen durdurulmasi cekistirilmesi geri donmeye ikna edilmesi gerekir.
hocayı yok yazmak daha akıllıcadır.
dersin düştüğünü ispatlamaya çalışan öğrencidir.
O hocanın yalakası olan bir öğrencidir, muhtelemen.
fırsatını yakaladığınız anda dövülesi öğrencidir.
ertesi teneffüs topluca ağız burun kafa göz dalınması gereken öğrencidir.
-lan hoca yok galiba hehe
+evet lan
-çok iyi oldu olm sözlüden yırttık
+yihuuu!
=lan ben hocayı aramaya gidiyom
+/- dur lan!
[10 dakika sonra]
-ulan naptın * ne güzel sözlüden yırtacaktık a.q!
+ya ben lan neyse bir şey demiyom.
=ehehehehheehe
[teneffüste]
+gel lan buraya piç, dövecez seni kaçma lan
=özet geç piç
-ooo abi lafı yedin
+gel lan buraya
**
[teneffüs bitimi]
=aaaaaaah
-noldu lan çömez, dayağı yedin?
+ahahaha
=nolur bırak abi, valla bidaha yapmıyıcam
-hadi bıraktım acıdım sana, ama bi daha yapıcak olursan. bütün sınıf dalarız.
+bas git şimdi!
=tamam abi nolur vurmayın.
kafası tırnak makasıyla kesilesi öğrenci tipidir. hoca belki gelmek istemiyor ulan? illa ki bir işinin mi olması gerekiyor ama sen gidip çağırınca gelmek zorunda işte
hocanın okula ona ders anlatmak için geldiği sanan geri zekalıdır. bencildir, sürü piskolojisinin tadına varamamıştır. ders bitiminde itinayla kafası tuvalet deliğine sokulur.
hocanın en sevdiği öğrencidir. bizim sınıfta da vardı bi tane ne zaman boş ders olsa hocayı aramaya gidiyodu o hoca yoksa boş dersi olan bi hocayı bulup getiriyodu.
aslında kantine giderken -ya da kantinden dönerken- hocaya yakalanan öğrencidir.
"hocam ben de sizi arıyodum yaa"
gereksiz davranışlar içinde bulunan insandır. derse gelmeyen öğrenciyi çağırmaya giden hoca olmadığına göre derse gelmeyen hocayı aramaya giden öğrenci de olmamalıdır.
ders aşkıyla yanıp tutuşan öğrencidir. sınıfın en inek öğrencisidir. bu aynı zamanda her sınavdan sonra çok kötü geçti deyip 90 üstü alır. tenefüslerde sırasından kalkmaz. arkadaşlarına genelde kopya vermez. pek arkadaşı yoktur. en önde oturur. öğretmenlerin çok sevdiği öğrenci modelidir.
asıl amaç hoca gelecek mi - gelmeyecek mi sorusunun verdiği gerginliği yenmektir bu öğrenci için. ve kesin olarak diyebiliriz ki bu öğrenci herkesten fazla ister hocanın gelmemesini, o yüzden bir an önce sonucun tayin edilmesini ister, 40 dakikayı hoca gelecek mi sorusunun gerginliğiyle değil gelmeyişinin kutlamasıyla gerçimek ister. (bkz: kendimden biliyorum).