bugün

evliyayı felan bilmemde deprem zamanlarında gökyüzünde ki bulutlar kesik kesik bir hal alıyor. geçen günkü silivri depreminde de öyleydi bugünde öyleydi.

görsel
evliya değilde, bundan yaklaşık 4gün önce, gece saatleri (2-3 falandı) gökyüzü çok dikkatimi çekmişti. yıldızlar aşırı derecede belirgindi ve ışıl ışıldı. bi an 99depremi aklıma geldi, ama fazla büyütmedim. istanbul'da yeni olan deprem kafamı kurcaladı. bunu demek istemiyorum ama herşeye hazırlıklı olun. ne olacağı belli olmaz.

not: 99depremi gecesi, yıldızlar falan görünmüş. hatta sanki yerdeydi falan filan demişler. öyle olduğunu sanmıyorum. tamamiyle abartı olabilir. ama 4 gün önce gökyüzüne baktığımda, cidden farklı şeyler hissetmiştim.
arkadaşlar akabe

debrem acil müdahale timlerini alarma geçirmiş

korkmayın hadi gidin yatın.

https://pbs.twimg.com/med...format=jpg&name=small
Psikolojik bir etkisi olabilir.
Hoş buradaki gerizekalı ergenler gayet güzel kafa geçiyorlar bu durumla ama, 17 Ağustos depreminde enkazdan çıktığında böyle konuları anlatan insanları gözümle gördüm.
Enkazdan bir gün sonra çıktığında kalasların altında birinin ona süt verdiğini söylemesi belki halüsinasyondur bilmiyorum. Ben gördüm arkadaş.
(bkz: travma sonrası stres bozukluğu)