bugün

Op Dr Turhan çomez' in sağlık bakanlığına sorduğu soru:
"Yoğun bakımların olduğu bina sağlam ve yatan hastalar kayıp."
"buradaki 150 hasta nerde"

ve devam etmiş:
"iddiamın arkasındayım.
Konuyu yargıya taşıyorum.
Deprem gecesi yoğun bakımda olan 150 hasta şu an nerde?"

not: hasta yakınları?
iYi Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin jeneratörlerin devreye girmemesi nedeniyle deprem gecesi yoğun bakımdaki tüm hastaların hayatını kaybettiğini iddia etti.

iddia: 150 yoğun bakım hastasının tamamı oksijen ve elektrik yokluğundan ölmüş.

bakanlığın yanıtı: Sağlık Bakanlığı çömezin iddiasını yalanladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Can kayıplarının sebebi elektrik değil hastane binasının depremden yıkılmış olmasıdır” denildi.

çömezin yanıtı: “Bakanlığa meydan okuyorum: O gece yoğun bakımda bulunan 150 hastanın kayıtlarını çıkarsınlar ve bu hastaların bugün nerede olduğunu açıklasınlar. O hastaların hepsi öldü. Oradan cesetleri çıkaran doktorla görüştüm. Enerji sistemi çalışmadığı için bu hastaların hayatını kaybettiğini söyledi.”

not: 150 kişi kayıp olabilir mi?
Yalan, hastane önünde kaç tane hemşire ağlıyordu, nöbet istirahatinda olan yoğunbakım hemşiresi sakat olan yoğun bakımdan tahliyeyi kaçış planını anlatmıştı, iş arkadaşlarını kaybettiğini söylemişti. Hatta devlet memurluğundan olmayı göze alarak sağlık bakanına hükümete kafa tutmuştu.
(bkz: deprem yalanları sıralı tam liste)

sahi o ilgili milletvekili eski partisinden hangi sebeple atılmıştı? iyi partide çok var onlardan.
güncel Önemli Başlıklar