bugün

şerefsiz, karaktersiz bir güruhun şerefsiz, karaktersiz davranışı, bakış açısı.

van'daki depremzedelere yardım kampanyalı düzenleniyor her yerde. birçok yer yardım merkezi haline getiriliyor ve gelen yardımlar burada toplanıp van'a gönderiliyor. yeditepe üniversitesi de bir yardım merkezi gibi çalışıyor geçen hafta başından beri. spor salonu tamamen bu işe ayrılmış ve gönüllü öğrenciler tarafından gelen yardımlar düzenlenip, kategorilere ayrılıp, tekrar düzgünce paketleniyor ve tırlara yükleniyor.

bu işlemler sırasında çalışan kişiler elbette ne tip şeyler gönderildiğini de görüyor. kimi şaşırtıcı derecede takdir edici oluyor, örneğin mağazadan yeni alınmış onlarca kıyafetle dolu bir torbayla karşılaşıyorlar. kimiyse şaşırtıcı derecede şerefsizce oluyor. dantel sütyenler, tangalar, kravatlar, tesbihler, üzerinden kusmuğu temizlenme zahmetine girilmemiş gibi görünen incecik tişörtler, süper dekolte gecelikler ve daha saçma sapan şeyler.

bu çalışmalar sırasında bu tip şeyler elbette gönderilmiyor ve çöpe atılıyor ama ben bunları yardım diye gönderen zihniyeti sikmek istiyorum. orası babanızın çöplüğü mü? evdeki atmak istediklerinizi oraya gönderince boyunuzun uzadığını, yardım yaptığınızı mı düşünüyorsunuz? o tangaları gönderen kişilerin inşallah iplik iplik bi tarafından girer o tangalar. o kravatlarla boğulursunuz inşallah. allah belanızı versin.