bugün

deniz gezmiş'i tanımadan sadece ideolojisine ters geliyor diye amerikancılık yapıp, x,y,z başlığından bile deniz gezmiş'e bok atmaya çalışan yazarların fazlası ile yaptığı hadisedir. sanırım uludag sözlük kadar farklı hiç bir sözlükte bu kadar abartılmıyordur bu saçmalık. deniz gezmiş sovyet uşağıymış? güzel kardeşim bana deniz'in sovyetler ile görüştüğünü, konuştuğunu, onların emri altına girdiğini kanıtlayacak bir belge gösterebiliyor musun? hayır gösteremiyorsun. o halde neden günlük hayatında nefes alıp vermeye devam ediyorken, "ulan dur sözlüğe gireyim de deniz gezmiş hakkında 1-2 olumsuz entry gireyim" mantığı taşıyorsun? yok onuda geçiyorum. senin idol edindiğin, sevdiğin adamlar kim? neden onları yargılamıyorsun? alparslan türkeş'in öldükten sonra banka hesaplarında çıkan trilyonları hesaplamıyorsun? neden türkeş'in cia ile olan bağlantılarını yargılamıyorsun? neden abdullah çatlı'nın suçsuz, günahsız, silahsız 7 öğrecinin katledilmesi eylemine katılmasını yargılamıyorsun? neden fethullah gülen'in amerikan ilişkilerini, cia ilişkilerini yargılamıyorsun? eğer ki bir insan yaşadığı ülkenin tam bağımsız olmasını istiyorsa ve bu bir suç ise, deniz gezmiş en büyük suçludur ve biz o suçluyu çok seviyoruz..
deniz gezmis i ovmek icin sozlugu kullanmaktan farksiz bir eylemdir...
(bkz: isi gucu birakip deniz gezmis i hortlatmak)
(bkz: deniz gezmiş e tapan yazarlar)
deniz gezmiş'in düşüncelerini anlamadan,araştırmadan kulaktan dolma laflarla amerikan uşaklarının yaptığı birşey...
(bkz: yazı yazmak için sözlüğü kullanmak)

ben fark göremedim.

ha bide;

(bkz: aptal aptal başlık açmak için sözlüğü kullanmak)

git evinde aç lan sözlükte niye açıyosun?
demokrasiye olan inancım gereği deniz gezmiş'in şahsına yapılan eleştirileri kabul edebilirim , zira bu deniz'i ölüme götüren sebeblerden biridir. ama hakareti ve gerçek olmayan şeyleri varmış gibi gösterip insanları yanlış bilgilendirenlere cok kızıyorum.

biz hic bir zaman türkiyenin tam bagımsızlıgını temin edemedik derken deniz , ''yalan konusmustur.ondan bok atıyorum'' deyin yahut, bizi bagimsizbir ülkenin cocukları olmaktan mahrum eden hepiniz dahil sizlersiniz cümlesinin yalan oldugunu kanitlayin ondan sonra karalayın arkadaşım.kulaktan dolma şeylerle gelmeyin buraya..

bu işler böyle.

(bkz: neden sacların beyazlamı$ arkada$)