bugün

Kafir olmakta hürlük meselesidir. Ama cahil olmak sosyal bir ayıptır. *
hz.Adem ve Hz. Havva islamiyetle gelen bir kavram değil, musevi inancıyla gelmiştir. islamiyete göre insanın oluşumu bir evrim süreciyle gerçekleşmiştir.

dolayısıyla da başlık sahibi ateist ergenimiz iddiaları islamiyete göre asılsızdır.

islama göre adem insandır yani insanoğlu.

edit:yazım hataları.
Tamam hocam anladık. Her seferinde yeni bir entry ile başlığı uplamana gerek yok.
ikisi de ilk insandır. islama göre öteki taraftan dünya'ya gönderilmiştir. Ayrıca topraktan yaratılmışlardır.
Yazarın bütün entrylerini ve ona yazılan entryleri okudum. Bir müslüman olarak ona ne bişey dayatıyorum. Nede tutumum saldırganca. Fakat savunduğun ve anlattığın teoriler kendi içinde çelişir vaziyette. Başlık amacı açısından troll se buyurun hayırlı trollemeler. Ama cümle kurup konuşacaksak benimde söyleyeceklerim var hafız.
Yarım aklıyla daha kendini bir kişiliğe bile oturtamayan bir takım ateist ergenlerin heveslerine ilginç bir konudur.
Birtakım uydurma laflar bunlar efendim.
deneyci acina sicayim dedigim bir yazarin actigi sacma baslik. bir dur belki insanlar bir seyler yazacak. inanc kalben olan bir seydir. kalbinde, icinde hissedersin, durduk yerde dua edersin mesela, bak dinleri konusmuyorum, inanc olayini soyluyorum. tum dinler icin aynidir bu. sadece inanirsin. ispatlanabilse o zaman ne onemi kalicak inanmanin. goremedigin, bilmedigin bir seye inanmak ve bosluga dusmekten korunmaktir inanc. deneyci acidan degil kalbi acidan bak olaya diyecegim, kalp ile degil beynimiz ile dusunuruz diyeceksin. o yuzden bak keyfine.
kobay olarak kullanılmışlardır. "o ağaca gidecekler mi, o meyvayı yiyecek mi?" melekler "giderler-gitmezler" "yerler-yemezler" diye kendi aralarında bahse girip geyik yaparlarkene, yaradanımız "yasak koydum uyacaklar" diye beklerkene olan olmuştur.

daha ciddi işler dururkene böyle işlerle uğraşılırsa bugün de insanlığın geldiği nokta da ortadadır.