bugün

Öncelikle sevgili tdk'mıza soruyoruz..

-sevgili tdk, demokrasi nedir?
- Bireylerin her türlü düşüncesine saygı gösteren, yasak koymayan halkın egemen olduğu yönetim biçimi http://www.tdk.gov.tr/TR/...z=demokrasi&GeriDon=2
-teşekkürler tdk.

Evet, bu ülkede demokrasi savunucuları oldukça fazla, bu ülkede sallasan cumhuriyetçiye, demokratik(!) adamlara çarparsın.

Peki sevgili demokrasi yanlısı yurttaşlarım, bu ülkede yaklaşık 10 yıldır, inancı nedeniyle için başörtüsüyle yaşamak isteyen ama hep yasaklarla boğuşan insanları hiç dilinize getirdiniz mi? (tdk ne demişti? yasak koymayan halkın egemen olduğu yönetim biçimi)

Anlıyorum anlıyorum hepsi siyasal simge haklısınız(!)..

Peki pek değerli(!) demokratik yurttaşlarım, bu ülkede yaklaşık 9 yıldır okuduğu okul nedeniyle üniversiteye alınmayan yasaklanan bir takım bizimle aynı nufus cüzdanına sahip genç çocuklarımız vardı, hala var bir kere bile olsun bu yasağı dillendirdiniz mi?

anlıyorum anlıyorum hepsi geri kafalı(!) irticacı...

Peki sevgili demokrasinin güneşi yurttaşlarım bu halk bu ve bunun gibi yasaklar nedeniyle bir tepki olarak bir partiyi tek başına iktidara getirdi.Hem de hiç bir gösteri yapmadan yıkıp yakmadan sandıkta ağzınıza sıçtı.

ne oldu? zor geldi demi? çok koydu size... işinize gelince sokaktaki hayvanların özgürlüğü için bağırırsınız ama aynı ülkede yaşadığınız inançlı insanları pis, yobaz, geri kafalı bilirsiniz..

Cumhuriyet elden gidiyor nidalarıyla bugün ankaraya birikip bagırdınız neden? O sevmediğiniz insan cumhurbaşkanı olmasın diye..

Nasıl yani? hani siz demokratiktiniz hani tdk'nın dediği gibi halkın egemenliğinden yanaydınız? ne oldu birden hırçınlaştınız? Anayasa'ya tapardınız.. anayasanın izin verdiği bir durum işinize gelmeyince neden anayasa'ya karşı bağırır hale geldiniz?

Size bir şey söyleyeyim mi sevgili demokratik(!)ler.. Sadece oyun oynuyorsunuz, demokrasiden ya haberiniz yok ya da bu demokrasiyi kendinizin kalıbına sokmaya çalışıyorsunuz.Bu ülkenin insanları tercihini yapmıştır.Susacaksın oturacaksın kıvranmaya gerek yok.Halkın egemenliği seçim yapmıştır.Hadi anayasayı .iklemiyorsunuz ya halkın tercihini? oda mı sinir bozucu?

istediğiniz kadar kıvranın, sizin bu samimiyetsizliğinizi herkes biliyor.Halkı artık kandıramıyorsunuz değil mi? olmuyo artık yemiyolar değil mi? yemiyorlar...

Adam gibi demokratik oldukça size saygım olacaktır.Demokrasiyi işinize geldiği yerde kullanıp işinize gelmediği yerlerde uzaklaşıp kaçtıkça.. kendi kendini kemiren böceklerden farkınız olmayacaktır.
(bkz: demokratlarin demokrasiden anladiklari)
(bkz: demokrasi)
(bkz: şeriat istemek demokratik bir hak olamaz)
katlayıp cepte saklayıp, hapsırdıktan sonra burnu silip çöpe atmaktır. örneklerini görüyoruz.