bugün

bir hasmet ibriktaroglu sözü. Demokrasiye inanıyorsak demokrat olacağız ki demokrasi kazansın. ülkemizde, bir başbakan var bugün bir şey söylüyor yarın ondan vazgeçiyor , bir şey söyleyip dikleniyor, daha sonra hiç bişey olmamış o hiç bişey yapmamış gibi davranıyor. böyle başbakan olur mu ama oluyor işte, ne şans ki bu lider türkiyede. bilen bilir bu zat bir ara dershaneleri de kapatacaktı ama cemaat bastırınca vazgeçti.

Bence, hükümet istifa demek, bu zat'la hareket edenleri inatla onun yanına itiyor, tamam çıkarları için yapıyorlar biliniyor bu ama. Memleket hayrına olan ve yapılması gereken bence yanlışı söylemek lazım. belli bi kesim, o meşhur ''%50'' ne söylenirse söylensin onu takip edecek, biz gördüğümüz yanlışları ortaya koyalım tepkimizi gösterelim. ''gitsin gitsin'' demek ters teper niye gitsin isteniyor onu ifade ettikçe insanlar da görürse gönderilir. bu dünya bir hitler gördü,neyi nasıl yaptğını gördü öğrendi bir kere daha bu tip gidişlere izin vermemek bilinçle olur, Bence birşeyleri Türkiyeye zarar vermeden yapmaya özen göstermek lazım. Hep beraber doğruyu konuşup doğruyu yapalım zamanı gelince oyumuzun değerini bilerek kullanalım. şahsen, şimdi ki siyasal ortamda hiç bir partinin benim oyumu hak ettiğini düşünmüyorum ve üzülüyorum seçim gelecek ve ne olacak endişe duyuyorum. yahu bu memleket hiçmi lider yetiştirmiyor. niye biz çapsız insanlara muhtacız diyor esefleniyorum.

sayın başbakan, 20 gün önce '' istesenizde istemesenizde ben buraya kışla yapmaya karar verdim ve yapacağım'' dayatman dogru degil, Biz istemiyoruz, park'ımıza dokunma, buraya AVM yapma, kışla yapma, bırak park olarak kalsın taksim'in göbeğinde bir yer de nefes almak için kalsın, bu alan da yeşil kalsın. siz ne yaptınız olmaz dediniz, sonra döndünüz, tamam AVM olmıycak, ama kışla binası olacak dediniz, eh en sonunda kendinizin de kabul ettiğiniz monolog kapandı, "dialog yolu açıldı" ya geldi. Şimdi plebist/referandum' a geldi.

Demek ki bir şeyi anlamak için 17, 18 güne ihtiyacınız varmış. Evvelden bir komedyen kullanmıştı espriyi "oğlumuz çok akıllıdır oniki yaşında baba dedi" diyordu.
Keşke sizde, 20 gün önce düşünüp de ondan sonra konuşsaydınız. Ölen yaralanan olmasaydı, kırılan dökülen olmasaydı, ülkemiz prestij kaybetmeseydi.

ethem sarısülük, abdullah cömert, mehmet ayvalıtaş... şehit olan polis de bizim. Ben kılıçdaroğlu kadar kolaylıkla bedel ödenir diyemiyorum, çünkü durumu kabul edemiyorum canların gidişini bu ölümlere sebep olanların vicdanına seslenıyorum allahın adaleti var sizi affetmiycektir sorumlular...