bugün

bir sözlük klasiğidir. bir konu hakkında başlık açar ve içini doldurursunuz. aradan 10 dk geçince biri gelir size taban tabana zıtsa sizi bozmak için, kendisini 30 lu yaşlarda bilge ve tecrübeli bir şahsiyet sizi de 20 li yaşlarda çoluk çocuk yerine koymaya çalışır. ya benim anlamadığım insan önce eleştirdiği yazarın yaşını başını ve konuyla alakasını araştırır sonra bunları söyler. birşeyler bilmeseydik niye başlık açıp içini dolduralım. neymiş deli gibi eğleniyor yurdum gençliği, sen yaşımı biliyor musun da bu kadar iddialı konuşuyorsun.
bir sözlük klasiği değil, bir yurdum klasiğidir. zira yurdum genci -ki bu şartta genç kesim dediğimiz çizgisel aralığı da sayılarla belirtmeye gerek var mı bilmiyorum neyse- dışarıda rastladığı şeyleri gelip abarta abarta anlatmaya bayılır, bunu yaparken de acayip eğlenir.

yazılan taban tabana zıt tanımdan hareketle hemen işkillenen, kendini 30'lu yaşlarına geldiği için acayip bilge ve ulu sanan kişi de hemen başlar mesajlarına. gayet usturuplu bir dilde cevap verirsiniz. ama anlamaz, gelir bir de böyle bir başlık açar. açsındır, buyursundur da yapılan tanımın en son cümlesinden başka söyleyecek bir şeyi yok mudur ki acaba diye düşündürür insanı bu durum.

bir de tanım iki cümle halbuki.
birincisi cepte tamam.
diğerkisi 5 kelime.