bugün

(bkz: quechua arpenaz 10)

belirttiğim çanta olduğunu düşündüğüm yetersiz tasvir üzerinden yapılmış eksik analize verilen addır. bu çantayı şirketimiz çalışanlara özel günlerden birinde herkese dağıtmıştı, evin bir yerinde bekliyordu. aradan bir yıla yakın zaman geçti, bilgisayarlarımız değişti. yeni gelen makineyi bir denedim ki bu çantaya sığıyor. şarj aleti, faresi ve birkaç öteberi ile her yere gidebiliyorum, kullanmaya başladım. kendimi öncü yad ediyorum, şirkette de kullanılmaya başlandı. cinsiyet, kişilik, demografik özellik ayrımsız çok farklı arkadaşlarımız da kullandı bunu. buradan karakter analizine gitmek bu sebepten yersiz bu bir.

çanta ve insanın kendini rahat hissettiği tasarımları ben kendimde oldum olası düşünür ve sürekli bunu ihtiyaca göre güncellerim. üniversite zamanından beri. saçımın şekle girmediği, walkman taşıdığım günlerde büyük ve çok cepli çantalarla dolaştım. fırdöndü tarak, koca bir jöle, birinde kalacaksam yatacak eşya, çeşitli kitap ve defterler doluydu. sonra saçlar lastik tokayla toplanır hale geldi, discman e geçtim;
discman çantasına kalemleri sokup her derse tek defter kullandım. sonra iş hayatında hep spor çantalı takım elbiseli tip oldum bir süre çünkü bilgisayarımı yanımdan ayıramıyordum. tabletler çıktı, edindim bir tane, sonra takım elbiseye kombin tablet taşınır çantalara geçtim. sonra büyük çanta, sonra decathlon, sonra deri çanta. dönüp duruyorlar. çok şey etmeyin yani.