bugün

ya bu nasıl bir iştir ya . hayatınızda hiç rehin alındınızmı savaşta? hiç o psikolojiyi tasvir edebilrimisiniz?
herkes atıp tutmuş yok asalım , yok vatana ihanetle yargılayalım ,yok şu yok bu. bu nasıl iştir arkadaş siz aynı duruma soktunuz mu hiç kendinizi siz o askerlerin yerlerinde olsaydınız silahı alıp kafanıza sıkacak cesaretiniz olacakmıydı ya da olsa ne olacaktı sadece ananız gözyaşı dökecekti. bu memlekette tıpkı onur öymen gibilerin dediği gibi analar ağlayacaktı . peki sizin için ne önemli? ananızın gözyaşının akması mı, yoksa savaş durumunda geçici bir süre esir tutulmak mı? ya herkes devlete ihanetle suçluyor ben de diyorum ki devletiniz adam olsaydı madem gidip alıp getirseydi. ama yok genelkurmay başkanı esir olduklarını bildiği halde çıkıp haber alamıyoruz diyor , öbür yandan france 24 askerlerin esir görüntülerini veriyor. bu ne yaman çelişki peki . neden sahip çıkmıyor bu devlet askerlerine? neden? işte önce bu soruyu sormanız lazım kendinize. o askerlerin anaları oğullarının ölülerinin gelmesini isteyebilirmi ya da sizin ananız?
pkk ile ilgisi olabileceğinden ya da diğerleri gibi onurlu bir şekilde çatışmaya girmeyip direk teslim olup diğer askerlerinde aklını çelmeye çalışmasından dolayı bu ceza verilebilir. ama bence hala bazı arkadaşlar birşeyi ıskalıyorlar. hala malesef oraya ölmeye gidiyoruz deyip bununla gururlanan arkadaşlarımızı görüyorum. komutanın dolaylı yoldan ölmeden gelmeyin sözlerini milliyetçilik duygusu ve türk ruhu diye adlandıranları görüyorum ve çok üzülüyorum.

şunu bilinki arkadaşlar ortada henüz doğru düzgün elle tutulur bir savaş dahi yokken, devlet büyükleri savaş başlatmaktan saldırmaktan korkup olayı geciktiriyorken, silahı alıp ölüme gitmek malesef bunu üzülerek söylüyorum ama boş yere ölmek gibidir. daha bugün orada pkk ile çatışıp şehit düşen gençlere ağlanıyorsa bu olurkende bir taraftanda devletin en üst tarafında pkk savunuluyorsa orada ters giden birşeyler var demektir, orada bir aptallık var demektir.

ortada net bir savaş yokken, bir ülkenin kıçı ayrı başı ayrı oynuyorken komutanların ve devlet büyüklerinin gençleri doğuya ölüme yollamaları bu ülkenin geri kalmışlığından ve aptallığındandır, bunca yıldır akılla yapamadığımızı güçle ve cesaret ile yapma yoluna gittiğimiz için bunca şehit vermişizdir biz zaten. benim gencim orada çatışırken ve yüzlerce teröristi etkisiz hale getirmeye çabalarken, bunu güçle cesaret ile yapabilirken, bazıları ülkenin en üst koltuklarında bu teröristlerin liderlerini zaptedememektedir.

kesinlikle net olarak şunu söyleyebilirimki eğer biz yine akıl ile yapamadığımızı bu gençlerin üstüne yükleyip bizim mehmetciğimiz cesurdur, güçlüdür mantığı ile halletmeye çalışırsak yine şehitler vermeye devam edeceğiz. bizim mehmetciğimizin güçlü ve cesur olduğu doğrudur, ama hala mehmetciğin emir altında olduğunu ve mantıksız plansız hareketlerle (emirlerle) hayatının baharındaki gençlerin üsttekilerin boşvermişliğindeki bir savaşın eşiğine ölüme yollandıklarınıda unutmayıp bunu gururla karşılamamak gereklidir.

anlayalım be artık arkadaşlar, bizler şehitler ölmez vatan bölünmez, gerekise bin şehit daha veririz dediğimiz sürece bu birilerinin hoşuna gidecektir. gözünüzü seveyim be insanlar bi bakın arkanıza, bugüne kadar gerekirse 1000 şehit değil gerekmediği halde binlerce şehit vermişiz daha ne ahkam kesiyoruz biz, artık karar vermenin zamanı gelmedimi... doğru düzgün tek yürek olarak şunlara saldırmaya veya mantıklı hareket edip plan yapmaya. daha ne kadar böyle devam edeceğiz.