bugün

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını yapmadan önce üniversiteli bir yiğidin attığı slogandır.
sorsan nasıl yıkıyorlar cumhuriyeti diye iki kelime konuşamayacak insanların takılmış plak gibi aynı şeyi tekrar ediyor olmasıdır. bu yaşıma kadar duydum bu teraneleri hala bi numara yok.

+ cumhuriyeti yıkıyolar abi gördüm yıkıyolar !!!
- lan sakin ol olum ne gördün söyle nasıl yıkıyolar,
+ bilmiyorum bişey görmedim ama yıkıyolar, bu akp iktidara geldiğinden beri ben bi bok göremez oldum zati çıldırcam abi.
- e olum ondan öncede sen bi bok göremiyordunki zaten, ogün ne söylüyorsan bugün hala aynısını söylüyorsun demekki senin basiretin bağlanmış, bi hocaya falan görün istersen,
+ laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmayalım abi, nedir hoca moca?
- lan git bi bok olmaz için açılır ferahlarsın.
+ peki abi...

(bkz: kıllanma gönül kıllanma)

edit : eksileyen arkadaşlar kaç yıldır aynı şeyi söylediklerini bir düşünsünler. yada düşünmesinler. zaten düşünebilecek olsalar bozuk plak olmazlar.

cumhuriyeti yıkıyolavvvttt, cumhuriyeti yıkıyolavvvttt, cumhuriyeti yıkıyolavvvttt...
ünlü olmanın, hafiften kahraman ilan edilmenin kısa yolunu kavramış bir vatandaşın başbakana sarfettiği cümle. şimdi arkadaş çevresinde iyice havası olmuştur. bakın lan haberlere konu oldum cart curt.

birkaç gün haberlerde konu olur. belki birisi röportaj felan yapar. ya yıllardır cumhuriyet yıkılıyor da yıkılıyor bir halt olduğu yok. ülkesine, cumhuriyetine sahip çıkan üniversiteli genç profili.

ay ayy ne kadar gururlandım.
(bkz: arı vız vız vız)
halka sanal korku yaymanin ekran önündeki ufak rolu..

+cumhuriyeti yıkıyorrlarr..
-otur hele ne yaptıkda böyle düşünüyorsun ??
+kem küm.
-hangi birinize cıplak dolaşmayi yasakladik?
+kem küm
-ama senin ideolojini savunanlar yıllarca halkin giyim kuşamına karıştılar??!?
+kem küm
-hangi birinize içki içme dedik ?
-hanginize zina yapma dedik ?
+kem küm heh laiklik kem küm?
-özgürlük nedir bilirmisin sen yiğenim
+kem küm

(bkz: hükümet karşısında başka argümanin olmamasi)
mahkeme kararı sonucu, öğrencinin 7 bin lira tazminata çarptırılmasına neden olan slogan.

ileri demokrasi bu olsa gerek!

http://www.stargundem.com...dli-para-cezasi-aldi.html
cumhuriyetin pezolarıda cumhuriyet yıkıcıları diye protesto yapıyor.